You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Rumunii z Projects Abroad

Start
Mapa Rumunii
Volunteer Romania Face Painting on a Care Project Photography interns Care volunteer Veterinary intern
« »
  • Lokalizacja: Brasov
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język rumuński
Informacje o kraju

The city of Brasov, Romania

Rumunia jest jednym z krajów o największym znaczeniu dla Projects Abroad. To właśnie tu bowiem, na początku lat 90-tych, odbyły się nasze pierwsze wolontariaty i kursy języka angielskiego.  Od tego czasu wybór programów i staży został znacznie rozszerzony. Choć Rumunia należy do państw Unii Europejskiej, w wielu dziedzinach pozostaje krajem rozwijającym się walcząc ze spuścizną lat reżimu Ceausescu. Transformacja jednak nie jest łatwa, dlatego Rumunia nadal potrzebuje pomocy z zewnątrz- także i Twojej!

Nasze lokalne biuro znajduje się w Braszowie To otoczone pięknymi Karpatami miasto na południu Transylwanii, gdzie zamieszkasz w domu goszczącej Cię rodziny. Pobyt ten pozwoli Ci poznać Rumunię od nieznanej dla przeciętnego turysty strony. Ich gościnność oraz serdeczność miło zapisze się w Twojej pamięci! Rodziny te, wraz z naszymi pracownikami otoczą Cię opieką oraz pomogą w razie jakichkolwiek pytań i kłopotów.

Co warto zwiedzić w Rumunii?

Kraj ten oferuje Ci piękne klasztory, majestatyczne zamki, średniowieczne miasta oraz zachwycające górskie krajobrazy. Organizowane są tu liczne wycieczki do ośrodków narciarskich i kurortów przy plaży. Koniecznie zobacz najbardziej znane miejsca w Rumunii, takie jak deltę Dunaju, gdzie znajduje się najgłębszy wąwóz w Europie czy Poienari - zamek, w którym mieszkał legendarny Drakula. Rumuni są niezwykle przyjaźni w stosunku do turystów. Klimatyczne kawiarenki, lokalna muzyka i tradycyjne, dania zachwycą czy temperament tutejszych mieszkańców zachwycą każdego miłośnika Bałkanów!

Nasze projekty w Rumunii

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Rumunii

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲