You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Peru?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Cusco (CUZ) lub Puerto Maldonado (PEM)

Volunteers preparing lesson plans in the Projects Abroad office in Urubamba, Peru

Widoki zza okna podczas lotu do Peru zapierają dech w piersiach. Zadbaj o to, by mieć miejsce przy oknie, by podziwiać rozciągające się przed Twoimi oczami Andy! Po przybyciu na lotnisko w Cusco, szukaj osoby, która trzymać będzie kartkę z logotypem Projects Abroad. Lotnisko jest niewielkie, więc wystarczy tylko po zabraniu bagaży odnaleźć się z naszym pracownikiem i wraz z nim udać się w dalszą podróż.

Jeśli wybrałeś projekt poznawania kultury Inków, udasz się prostą drogą z Cusco do Hyuro, jeśli zaś pojechałeś do Peru na projekty z zakresu opieki, nauczania i nauki języka, udasz się w kierunku Sacred Valley.

„Spędziłem niezapomniane chwile z innymi wolontariuszami! Bardzo szybko staliśmy się zgraną paczką przyjaciół. Dużo wędrowaliśmy i wspinaliśmy się w górach. Urubamba i Cusco mają wiele wspaniałych miejsc, w których można się dobrze bawić, a środki transportu do okolicznych wiosek były tanie i łatwo dostępne”

James West

Projekty z zakresu opieki, nauczania, sportu, społeczności, medycyny oraz nauki języka odbywają się w Sacred Valley lub Cusco. Na początku zabierzemy Cię do naszego biura w Peru i zapoznamy z naszymi lokalnymi pracownikami oraz pokażemy istotne lokalizacje w mieście, w którym się zatrzymasz. W następnej kolejności zapoznamy Cię z rodziną w domu której będziesz mieszkać. To w każdym przypadku mili i otwarci ludzie, którzy zrobią wszystko, byś czuł się jak u siebie. To także u nich po raz pierwszy skosztujesz arroz con polo oraz lomo saltado, tradycyjnych peruwiańskich potraw, które popijesz lokalną herbatą z liści koki.

Przez kilka dni będziesz miał szansę odpocząć, zanim zaczniesz pracę przy projekcie. Nasz pracownik zawiezie Cię do miejsca, w którym będzie się ona odbywać i przedstawi osobie, która będzie koordynować Twoje zajęcia. To dobra okazja na przedyskutowanie grafików i początkowe obserwacje. Możesz zacząć również od razu i rzucić się na głębszą wodę!

Wolontariusze, którzy wybrali projekt z zakresu poznawania kultury Inków zatrzymają się w miasteczku Huryo w prowincji La Convencion. Huryo położone jest około 3 godzin drogi od naszego biura w Sacred Valley. Znajdziesz w nim kafejkę internetową oraz wiele małych sklepików. Do trzech głównych obszarów pracy wolontariuszy w czasie trwania projektu należy:

A host mother teaches a volunteer how to cook local Peruvian cuisine

  • praca archeologiczna
  • prace społecznościowe
  • udział w ekspedycjach

Na czas trwania tego projektu uczestnicy zatrzymają się w dzielonym apartamencie blisko centrum Huryo, należącym do członków rodziny jednego z pracowników Projects Abroad. Na miejscu zapewnione masz wyżywienie.

Biorąc udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Dla wolontariuszy stacjonujących w Sacred Valley prowadzimy lekcje języka hiszpańskiego w biurze Projects Abroad w Urubambie. To zajęcia z podstaw języka przeznaczone dla wolontariuszy, którzy wybrali projekty z zakresu opieki i nauczania, przeprowadzane w pierwszym tygodniu pobytu w Peru. Jeśli chcesz szkolić się dalej, oferujemy także dodatkowe zajęcia w formacie 5,14,30 lub 60 godzin tygodniowo. Znajomość chociaż podstaw języka hiszpańskiego może znacząco pomóc Ci w codziennej komunikacji z lokalnymi mieszkańcami.

Będziesz pracować od poniedziałku do piątku. Weekendy to czas odpoczynku. Odwiedzisz Amazon Planet Taricaya, pospacerujesz po mieście wraz z nowo poznanymi wolontariuszami. A jest co zobaczyć – dżunglę, plaże, ruiny inkaskich miast. Niektórzy uczestnicy projektu odwiedzają nawet sąsiednie kraje, takie jak: Boliwia, Ekwador i Chile!

Projekty z zakresy ochrony przyrody

Canopy walkway at the Conservation Project in Peru

Wolontariusze mogą polecieć z Limy bezpośrednio do Puerto Maldonado. Po przylocie porankiem, zostaniesz powitany na miejscu przez pracownika Projects Abroad i zabrany do hotelu lub do biura organizacji, gdzie spędzisz czas w oczekiwaniu na łódź, która zabierze Cię do rezerwatu przyrody Taricaya.

Podczas czekania, będziesz mieć okazję, by zrelaksować się i przywyknąć do lokalnej wilgotności powietrza – znacząco wyższej niż ta, do której przywykłeś. Po przybyciu na teren rezerwatu czeka Cię zapoznanie się z warunkami i zasadami bezpieczeństwa, a po kilku dniach zacznie się intensywna praca przy realizowaniu licznych działań wchodzących w skład projektu. Zachęcamy do zadawania pytań i angażowania się, by opuścić Peru z możliwie dużym bagażem doświadczeń!

Odwiedź stronę projektu, by dowiedzieć się więcej.

Każdy wolontariusz odbywający jakikolwiek projekt na terenie Peru może spędzić tydzień po zakończeniu swojego głównego projektu poświęcając się projektowi z zakresu ochrony środowiska. By zdobyć więcej informacji, odwiedź stronę projektu. Odwiedź także specjalną zakładkę z informacjami, by dowiedzieć się więcej o możliwości łączenia projektów i ich lokalizacji.