You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z opieki nad dziećmi w Peru

Start
Ogólna opieka nad dziećmi

Nadaj sens Twoim wakacjom – połącz wyprawę za granicę z wolontariatem na rzecz najbardziej potrzebujących – dzieci! Dzięki nam będziesz w stanie udać się do Sacred Valley w Peru, gdzie przyłożysz rękę do pomocy w edukacji i codziennej opieki dzieci z lokalnych świetlic środowiskowych. Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia ani wykształcenia – wystarczą dobre chęci.

Możesz wybrać jedno z trzech miejsc, w których odbędziesz wolontariat. Będą to: przedszkole, centrum opieki oraz szkoła dla osób niepełnosprawnych. Jeżeli nie wiesz, gdzie najlepiej wykorzystasz swoje umiejętności, zapytaj nas, z pewnością Ci doradzimy. Jeżeli masz wcześniejsze doświadczenie w zakresie opieki nad potrzebującymi, możesz pomóc w przeprowadzaniu szkoleń dla opiekunów!

A group of Peruvian children enjoy an outdoor activity with a volunteer

Do Twoich głównych zadań należeć będzie wspieranie opiekunów klas i grup w opracowywaniu i przeprowadzaniu zabaw edukacyjnych – w tym tych z zakresy sztuki, nauki czytania i pisania oraz zajęciach rozwijających zdolności manualne. Jeżeli masz własne pomysły na nowe zabawy edukacyjne, w których możesz wykorzystać swoje zainteresowania i zdolności, czy to w zakresie muzyki, sportu czy jakiejkolwiek innej dziedzinie, zachęcamy Cię, byś przedstawił nam swój pomysł, a z naszej strony dołożymy wszelkich starań, by pomóc Ci zrealizować Twój projekt!

Female volunteer working in a special needs care center in Peru

Miej na uwadze, że zależnie od miejsca, które wybierzesz, będziesz pracować z  dziećmi w różnym wieku. W centrach opieki będą to najmłodsi – w wieku od jednego do czterech lat. Jeżeli wolisz działać wśród dzieci starszych, szkoła dla osób ze specjalnymi potrzebami może być miejscem, które da Ci najwięcej doświadczeń. Miej na uwadze, że niepełnosprawni wciąż są w dużej mierze społecznie ostracyzowani w Peru – dzięki Twoim staraniom życie ludzi, borykających się z codziennymi problemami wymagającymi pomocy innych, będzie radośniejsze. Indywidualne podejście do każdego z nich oraz formy terapii oparte na muzyce i sztuce z pewnością w tym pomogą.

Volunteer in a classroom with children in a care center in Peru

Nie obawiaj się, że zostaniesz rzucony na głęboką wodę – dzięki serii szkoleń i warsztatów będziesz odpowiednio przygotowany do zadań, które na Ciebie czekają.

Alternatywą, na którą możesz się również zdecydować jest pomoc osobom starszym.
Wtedy skupisz się tylko na tym.
Możesz sprawić by na ich twarzach pojawił się uśmiech, a przy okazji pomożesz pracownikom ośrodka w pełnieniu obowiązków. Twoja rola polegałaby na przygotowywaniu i serwowaniu posiłków, dotrzymywaniu towarzystwa osobom starszym podczas spacerów i zajęć fizjoterapeutycznych, organizowaniu i prowadzeniu zabaw tj. gry planszowe.

Pracowałbyś w ośrodku położonym w Cusco,  prowadzonym przez katolickie siostry zakonne, w którym mieszka 250 podopiecznych. Wymiar Twojej pracy wynosiłby 4-5h dziennie i to od Ciebie będzie zależało czy chcesz pracować z rana, czy wieczorami.

Ponadto w czasie, w którym nie będziesz miał bezpośredniego kontaktu z podopiecznymi, będziesz mógł zająć się renowacją sal w ośrodku i malowaniem obiektów na jego terenie lub przygotowywaniem zabaw.

Na miejscu zatrzymasz się w domu jednej z peruwiańskich rodzin. Pomoże Ci to nie tylko poznać lokalną kulturę, ale także poznać podstawy lub podszkolić Twoją znajomość języka hiszpańskiego! Wszyscy wolontariusze biorący udział w projektach odbywających się w Peru mają szansę wzięcia udziału w projekcie z zakresu ochrony środowiska! Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji. 

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲