You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Położnictwa w Peru

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Cuzco
  • Wymagania: Niezbędna jest znajomość języka hiszpańskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w dziedzinie położnictwa
  • Instytucje: Szpitale, publiczne ośrodki zdrowia
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

Cuzco – dawna stolica Inków położona na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza, miasto otoczone ośnieżonymi szczytami, w którym tradycyjna kultura Inków współistnieje z hiszpańską. To właśnie tam możesz zrealizować Wolontariat z Położnictwa w Peru.

Volunteer with child and its mother at a hospital in Peru on the Midwifery project

Oprócz wrażeń czysto estetycznych związanych nie tylko z oszałamiającymi krajobrazami Andów, ale i lokalną, postkolonialną architekturą, czekają na Ciebie konkretne wyzwania zawodowe. Dzięki pracy w lokalnych ośrodkach zdrowia u boku profesjonalnych położników, odpowiesz sobie na pytanie, czy chcesz w przyszłości wykonywać ten trudny zawód.

Ty wybierasz dogodny termin swojego wyjazdu, a także długość pobytu. Zakwaterujemy Cię wraz z innym wolontariuszem w domu lokalnej rodziny goszczącej, starannie wyselekcjonowanej przez naszych pracowników. To doskonała okazja żeby przyjrzeć się z bliska peruwiańskiej kulturze, okazję niedostępną dla zwykłych turystów. Wykorzystaj ją.

Twoje zadania na miejscu

Wolontariat z Położnictwa w Peru zrealizujesz w jednym kilku publicznych ośrodków zdrowia w Cuzco lub w lokalnym szpitalu na oddziale położniczym. To miejsca bardzo oblegane przez pacjentów, stąd możesz mieć pewność, że pacjentów Ci nie zabraknie. Będziesz obserwować swojego opiekuna – lokalnego położnika, który bez najnowszych zdobyczy techniki skutecznie wykonuje swój zawód. Jeżeli wykażesz się odpowiednim zaangażowaniem będziesz asystował mu przy podstawowych czynnościach.

Zakwaterowanie

W Cuzco zamieszkasz wraz z innym wolontariuszem u lokalnej rodziny goszczącej. To wyjątkowa okazja, żeby poznać dwa światy – świat Twojego współlokatora i świat gospodarzy domu. Peru to kraj katolicki, stąd wiele obyczajów będzie wyglądało znajomo. Otrzymasz więc szanse na poznanie Peru od strony, która nie jest dana zwykłemu turyście.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Położnictwa w Peru, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, , a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲