You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Pielęgniarstwa w Peru

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Cuzco
  • Wymagania: Niezbędna jest znajomość języka hiszpańskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w zakresie pielęgniarstwa.
  • Instytucje: Szpitale oraz ośrodki zdrowia
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

Cuzco – dawna stolica Inków położona na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza, miasto otoczone ośnieżonymi szczytami, w którym tradycyjna kultura Inków współistnieje z hiszpańską. To właśnie tam możesz zrealizować Wolontariat z Pielęgniarstwa w Peru.

Volunteer on the Nursing project dressing a child in a clinic in Peru

Oprócz wrażeń czysto estetycznych związanych nie tylko z oszałamiającymi krajobrazami Andów, ale i lokalną, postkolonialną architekturą, czekają na Ciebie konkretne wyzwania zawodowe. Dzięki pracy w lokalnych ośrodkach zdrowia u boku profesjonalnych pielęgniarek i pielęgniarzy, odpowiesz sobie na pytanie: czy chcesz w przyszłości wykonywać ten trudny zawód? Nie musisz mieć żadnych doświadczeń edukacyjnych ani zawodowych związanych z pielęgniarstwem. Liczy się Twój zapał do pracy oraz nauki.

Sam możesz wskazać dogodny termin swojego wyjazdu, a także jego długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Jeżeli masz wcześniejsze doświadczenia związane z pracą pielęgniarki lub pielęgniarza, wolontariat zrealizujesz w największym szpitalu w Cuzco jakim jest Es Salud Hospital.

Szpital jest bardzo dobrze wyposażony. Obsługuje pacjentów w wielu specjalizacjach i Ty wybierzesz tą, która Cię interesuje. Jeżeli zaś udział w tym wolontariacie będzie Twoim pierwszym doświadczeniem na tym polu, czekają na lokalne ośrodki zdrowia lub mniejszy szpital rehabilitacyjny prowadzony przez miejscowych księży. Bez względu na to gdzie trafisz zostaniesz otoczony opieką merytoryczną przez jednego z pracowników tamtejszych placówek. To on będzie wyznaczał Ci zadania oraz nadzorował pracę.

Zakwaterowanie

W Cuzco zamieszkasz wraz z innym wolontariuszem u lokalnej rodziny goszczącej. To wyjątkowa okazja, żeby poznać dwa światy – świat Twojego współlokatora i świat gospodarzy domu. Peru to kraj katolicki, stąd wiele obyczajów będzie wyglądało znajomo. Otrzymasz więc szanse na poznanie Peru od strony, która nie jest dana zwykłemu turyście.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Pielęgniarstwa do Peru, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲