You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Peru

Start
Informacje podstawowe

A Peruvian child receives treatment from a medical intern at an outreach

Nie masz doświadczenia medycznego ani studiów, które umożliwiłyby Ci pracę w szpitalu? Placówki w Peru mogą dać Ci jedyną w życiu szansę na pracę wśród chorych! Niezależnie od posiadanego doświadczenia, jedynym koniecznym do spełnienia warunkiem jest języka hiszpańskiego w stopniu umożliwiającym komunikatywność z pacjentami. Jeżeli masz doświadczenie lub któryś ze stopni edukacji medycznej, także możesz wziąć udział - będziesz mógł wykorzystać w pełni swój wyjazd. Miej jednak na uwadze, że nie będzie on potraktowany jako praktyka wakacyjna.

W Cuzco, stolicy dawnego Imperium Inków, czekają na Ciebie trzy szpitale z szeroką gamą oddziałów do wyboru:

  • ginekologii
  • położnictwa
  • medycyny ogólnej
  • pediatrii
  • chirurgii,
  • medycyny ogólnej,
  • położnictwa,
  • farmacji,
  • laboratorium.

A Projects Abroad Medicine intern at a hospital in Peru, South America.

Dla wolontariuszy nie mających doświadczeń medycznych sugerujemy mniejsze kliniki, w których personel będzie miał więcej czasu, by wyjaśnić jak działa lokalna służba zdrowia i by wprowadzić w podstawy sztuki lekarskiej. Od Twojego doświadczenia zależy ilość i rodzaj pracy, jaką możesz wykonywać, począwszy od obserwacji i rutynowych kontroli, na pomocy przy zabiegach i samodzielnym ich wykonywaniu, jeśli masz już doświadczenie. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, nie martw się – jeśli wykażesz się sumiennością, rzetelnością i pasją, będą Ci powierzone też bardziej odpowiedzialne zadania. Często organizowane są przez każdy ze szpitali także praktyki objazdowe, które mogą być dla każdego wolontariusza kopalnią wiedzy i doświadczenia - Miej na uwadze, że z racji na odmienne warunki klimatyczne i inną szerokość geograficzną możesz natknąć się na przypadki i choroby, które nie są powszechne w Polsce.

W czasie trwania projektu zamieszkasz u jednej z lokalnych rodzin, a czas wolny możesz spędzać wraz z innymi wolontariuszami na odkrywaniu pozostałości po Imperium Inków!

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲