You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Projekt ochrony lasów deszczowych w Peru
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019
  • 11 sierpień 2019 - 24 sierpień 2019

High School Volunteer on the Conservation project in Peru feeding animals in the jungle

Jeśli chcesz przyjrzeć się z bliska, jak wygląda prawdziwa, egzotyczna dżungla oraz poznać jej bogactwo przyrodnicze, ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie! Projekt Ochrona środowiska w Peru daje Ci bowiem wyjątkową okazję do poznania środowiska lasów deszczowych oraz wzięcia udziału w badaniach nad zamieszkującymi je zwierzętami. Program wolontariatu realizowany jest głęboko w dżungli amazońskiej, w pobliżu miasta Puerto Maldonado na wschodzie Peru. Znajduje się tam lotnisko, skąd nasi pracownicy odbiorą wszystkich uczestników. Drogę do naszego obozu w dżungli pokonamy łodzią – jest to jedyny sposób, aby się tam dostać. Podróż będzie trwać około 2 godzin- będziesz miał okazję wtedy poznać innych uczestników projektu oraz dowiedzieć się co nieco o ośrodku, w którym będziemy pracować

Po przybyciu do Taricaya Lodge - naszej bazy w dżungli, otrzymasz szczegółowe wytyczne, jak poruszać się po terenie obozu. Zostaniesz przydzielony do różnorodnych podprojektów, które realizowane będą przez Ciebie i naukowców pracujących w rezerwacie. Do wyboru będziesz miał pracę pod okiem weterynarzy w ambulatorium dla dzikich zwierząt lub monitoring wybranych gatunków zwierząt zamieszkujących rezerwat. Mimo pracowitych dni wiele atrakcji czeka Cię także wieczorową porą! Wolontariusze zabierani będą bowiem przez pracowników rezerwatu na nocne eskapady po dżungli, a także na wycieczki do punktów obserwacyjnych zbudowanych w konarach drzew. Da Ci do wyjątkową możliwość poznania świata dzikiej przyrody od strony niedostępnej dla zwyczajnego człowieka. Niezapomniane wrażenia i cenne doświadczenia gwarantowane!

Wiele czasu podczas trwania programu poświęcone zostanie również na integrację jego uczestników, poprzez różnego rodzaju gry i zabawy oraz wycieczki po terenie rezerwatu. Wszyscy wolontariusze zamieszkają w domkach znajdujących się na terenie obozu. Podczas weekendów będziesz miał możliwość wzięcia udziału w wyprawie w dół rzeki lub- jeśli mniej cenisz sobie aktywność fizyczną- wizycie w Puerto Maldonado- urokliwego miasteczka położonego niedaleko Taricaya Lodge. Każdy dzień spędzony w Peru będzie dla Ciebie wyjątkową przygodą, dlatego nie wahaj się skorzystać z naszego programu!

Aby dowiedzieć się więcej na temat wolontariatu w Taricaya Lodge, odwiedź naszą stronę Ochrona środowiska w Peru.

Jeżeli chcesz wziąć udział właśnie w tym programie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, zgłoś się do nas! Prześlemy Ci scenariusz, według którego projekt ten będzie realizowany.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲