You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Medycyna w Peru
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019
  • 11 sierpień 2019 - 24 sierpień 2019

Peru należy do krajów, w których będziesz miał możliwość zobaczyć na własne oczy działalność lekarzy pracujących w krajach rozwijających się. Projekt medyczny w Peru realizowany będzie zarówno w prywatnych, jak i publicznych szpitalach, dzięki czemu zobaczysz, jak pełnym kontrastów jest kraj doliny Inków.

Przez 2 tygodnie wolontariusze będą dzielić swój czas, podglądając pracę lekarzy i uczęszczając na warsztaty medyczne - zajęcia te będą doskonałą okazją sprawdzenia się dla osób widzących swoją przyszłość właśnie w tym zawodzie. Podczas pobytu w Peru poznasz działanie tutejszej służby zdrowia oraz specyfikę problemów, z jakimi się boryka. Wolontariusze, śledząc pracę miejscowych lekarzy, będą mogli nie tylko zadawać im pytania, ale też omawiać z nimi poszczególne przypadki chorób pacjentów - będziesz ważną częścią zespołu! Warto dodać, iż projekt medyczny w Peru obejmuje również kurs języka hiszpańskiego, kładąc nacisk na naukę słownictwa z zakresu nauk medycznym, dzięki czemu łatwiej porozumiesz się z potrzebującymi pomocy chorymi.

A female volunteer promotes dental hygiene at an outreach in Peru

Podczas dwutygodniowego pobytu w Peru będziesz uczestniczył w programie pomocy medycznej, obejmującym nie tylko doraźną pomoc dla potrzebujących, ale i projekty kampanii edukacyjnych, przeznaczonych dla lokalnej społeczności. Ludzie ci często są zdani na pomoc tylko wolontariuszy, takich jak uczestnicy naszego projektu medycznego.

W czasie pobytu w Peru wszyscy wolontariusze zamieszkają w domach miejscowych rodzin w samym sercu historycznego dla tego regionu mieście Cuzco. Będzie to doskonała możliwość poznania miejscowych zwyczajów i kultury oraz nawiązaniu bliższych kontaktów z innymi wolontariuszami.

Jedną z największych atrakcji w czasie realizowania projektu w Peru będzie weekendowa wycieczka do zapierającego dech w piersiach Machu Picchu - nie bez powodu uznawanego za jeden z nowych 7 cudów świata. Otoczony bajecznie kolorowymi sklepikami zachwyci niejednego. Tego nie możesz przegapić!

Jeżeli jesteś zainteresowany tym programem i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, zgłoś się do nas. Prześlemy Ci dokładny plan podróży oraz pomożemy załatwić wszelkie formalności.

Programy dla młodzieży w szczególności polecamy tym z Was, którzy myślą o studiowaniu za granicą – udział w wolontariacie międzynarodowym pozwoli uzyskać dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym na wyższe uczelnie. Szukasz sprawdzonej organizacji, która pomoże Ci przygotować się do procesu rekrutacji na najlepsze uczelnie na świecie? Polecamy Ci Elab Education Laboratory

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲