You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Archeologia w Peru
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019

Młodzi wolontariusze podczas prac archeologicznych w Peru

Jeżeli interesujesz się archeologią i chciałbyś dowiedzieć się więcej o wyjątkowej cywilizacji Inków, projekt ten jest właśnie dla Ciebie! Twój pobyt w Peru rozpocznie się w Cusco – dawnej stolicy Imperium Inków. To wyjątkowe miasto wprowadzi Cię w atmosferę i kulturę Peru oraz jego tradycje.

Z Cusco udamy się do małej andyjskiej wioski Hutyro, będącej głównym miejscem realizacji projektu. Otoczony oszałamiającymi widokami And, pomagać będziesz w odkrywaniu i oczyszczaniu tarasów oraz budowli inkaskich, pracując z naszym zespołem archeologicznym pod kierownictwem pracowników Peruwiańskiego Narodowego Instytutu Kultury. Ważnym elementem będzie również Twoja pomoc przy wykopaliskach i konserwacji antycznych ruin uszkodzonych przez turystów w Parku Archeologicznym Sacsayhuaman, który zaraz po Machu Piccu jest najbardziej spektakularną Inkaską budowlą. Ponadto do Twoich obowiązków będzie należeć pomoc w pracach wokół domu, w którym zamieszkasz wraz z innymi uczestnikami wyprawy do Peru, oraz udział w pracach przygotowawczych projekty edukacyjne przeznaczone dla tutejszej społeczności.

W trakcie pobytu w Peru odwiedzisz archeologiczne perły tego wyjątkowego kraju, w tym Ollantaytambo - miejsce, w którym Inkowie brali udział w swej ostatniej bitwie z konkwistadorami, oraz wspaniałe Machu Picchu. Podczas wycieczki na Machu Picchu zwiedzimy nie tylko jego ruiny - nie bez powodu uznawane za jeden z nowych cudów świata, ale i pobliskie, pełne uroku kolorowe miasteczka i sklepiki. Ostatnią noc w Peru ponownie spędzisz w Cusco, bawiąc się i integrując z resztą uczestników projektu.

Czas spędzony w Peru będzie dla Ciebie nie tylko cennym doświadczeniem, ale i wspaniałą przygodą- w projekcie tym uczestniczyć będą przecież wolontariusze z całego świata!

Jeżeli chcesz wziąć udział w tym programie i chciałbyś otrzymać szczegółowe informacje na jego temat, skontaktuj się z nami! Prześlemy Ci scenariusz, według którego projekt ten będzie realizowany.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲