You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w szkole w Peru

Start
Ogólne projekty nauczycielskie

Marzysz o tym, by na własne oczy ujrzeć spuściznę imperium Inków, a prócz tego pomóc także tym, którzy zupełnie współcześnie zamieszkują te obszary? Jeśli posługujesz się płynnie językiem angielskim, znaczy to, że możesz zostać jego lektorem w peruwiańskich szkołach – nie potrzebujesz do tego wcześniejszego wykształcenia ani doświadczenia! Nie obawiaj się, pomożemy Ci i udzielimy wskazówek na każdym kroku Twojej przygody – co tydzień organizowane będą warsztaty, dzięki którym nauczysz się technik edukacyjnych.

Program nauczania w Peru bywa trudny w realizowaniu, zwłaszcza w małych szkołach w małych miejscowościach, takich jak Cusco. Miejscowi, którzy znają język angielski zwykle wybierają lepiej płatne zawody niż nauczyciel w szkole ponadpodstawowej. Dlatego też tym bardziej pomoc wolontariuszy, takich jak Ty, będzie na wagę złota!

Miej także świadomość, że nasz projekt w Peru jest częścią większego, ośmioletniego projektu zorganizowanego w kooperacji z rządem, mającego na celu poprawę jakości nauczania języka angielskiego. Twój pobyt w Peru nie będzie więc zwyczajnym wolontariatem, możesz po powrocie poszczycić się udziałem w dużym, rządowym projekcie edukacyjnym! Jeśli okaże się on sukcesem, nasze metody nauczania (które przekażemy także i Tobie) zostaną wdrożone w każdej z peruwiańskich szkół.

Volunteers teach adults on the English Teaching project in Peru, South America

Jeżeli wybierasz się na wolontariat podczas peruwiańskich wakacji (trwających od stycznia do marca), w tym czasie organizujemy też specjalne 4-6 tygodniowe warsztaty dla lokalnych nauczycieli – w których to Ty odgrywać będziesz kluczową rolę! Pomożesz w przygotowywaniu i przeprowadzaniu interaktywnych lekcji przygotowawczych dla podzielonych na małe grupki pod kątem ich znajomości języka angielskiego nauczycieli. Dzięki tym warsztatom będą później w stanie o wiele lepiej przekazywać wiedzę swoim podopiecznym.

To znakomita okazja, by sprawdzić się w roli przekazującego wiedzę nie tylko dzieciom! Szkoły w Peru mają także przerwę trwającą od końca lipca do początków sierpnia. W tym czasie znajdzie się dla Ciebie także wiele zajęć wśród dzieci, nie musisz więc obawiać się, że będzie to czas zmarnowany!

Wolontariusze biorący udział w projekcie mogą wziąć także udział przez tydzień w naszym projekcie z zakresu ochrony środowiska. Na miejscu zatrzymasz się w domu jednej z peruwiańskich rodzin. Pomoże Ci ona z pewnością we wskazaniu najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia!

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządania projektem.

Wychowanie fizyczne Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲