You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Archeologiczny w Peru

Start

Fascynuje Cię wciąż pełna tajemnic kultura Inków? Chciałbyś nie tylko zobaczyć jej pozostałości na własne oczy, ale pomóc w wydobywaniu na światło dzienne jej sekretów? Chcesz studiować archeologię lub zawsze pociągało Cię odkrywanie? Nasz specjalny projekt w Peru pozwoli Ci wziąć czynny udział w archeologicznych badaniach inkaskiego dziedzictwa w Peru!

Współpracujemy z archeologami badającymi pozostałości cywilizacji Inków na stanowiskach wykopaliskowych położonych w Sacsauhuaman, Zurite, Ollantaytambo oraz w samym sercu historycznego Cuzco – dawnej stolicy Imperium! Niedawno dzięki naszym pracom odkryte zostało nowe stanowisko w pobliżu Huyro, położone bardzo blisko Machu Picchu. To właśnie tam spędzisz najwięcej czasu, pomagając poznać światu ukryte tam artefakty i pomagając w wykopaliskach!

A Projects Abroad Archaeology volunteer on the Inca Project uses a magnifying glass to take a close look at ceramics found in Huyro, Lucumayo Valley.

W czasie pobytu pracować będziesz u boku profesjonalnych, cenionych badaczy i archeologów. Do Twoich zadań należeć będzie:

  • sporządzanie map wykopalisk z wykorzystaniem odbiorników GPS
  • sporządzanie dokumentacji zdjęciowej
  • pomoc w odkopywaniu ziemi i pracach porządkowych
  • rejestrowanie i opisywanie znalezisk
  • pomoc w opisywaniu i naniesieniu na mapę systemu inkaskich dróg w lokalnej prowincji

Z racji na sprzyjające warunku atmosferyczne, większość prac ma miejsce od kwietnia do października. W porze deszczowej, trwającej w kolejnych miesiącach, większy nacisk kładziemy na opisywanie znalezisk niż na sam proces wydobywania ich.

Ponadto, raz w tygodniu - zazwyczaj w czwartek, uczestnicy będą mieli możliwość obcowania z lokalną społecznością pomagając:

A Projects Abroad Archaeology volunteer cleans a ceramic discovered in Huyro, Lucumayo Valley in Peru.

  • w lokalnym przedszkolu, gdzie będą uczyć dzieci angielskiego (dzieci w wieku od 3 do 5 lat),
  • w lokalnej bibliotece, gdzie będą prowadzić zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
  • w prowadzeniu akcji społecznych we współpracy z lokalnym ośrodkiem zdrowia.

Na czas trwania projektu zatrzymasz się we współdzielonych, wspólnych domkach dla wolontariuszy i personelu badawczego. Dążymy do tego, by osada archeologiczna była w pełni samowystarczalna – możesz pomóc nam w pracach na poletku w celu zbierania żywności, karmienia drobiu, konserwacji budynków służbowych i zwyczajnych pracach porządkowych. To także doskonała szansa, by poznać język hiszpański, który jest rodzimym językiem większości badaczy.

The shared volunteer house for Archaeology volunteers based in Huyro, Lucumayo Valley

Organizujemy także spotkania, na których dyskutujemy o tym, co udało się nam do tej pory osiągnąć i zastanawiamy się, co zrobić dalej. Możesz w nich uczestniczyć i wyrazić swój głos bez przeszkód, więc nie krępuj się i podziel z nami swoimi pomysłami! Współpracujemy także z lokalnymi szkołami, przedszkolami i społecznościami, prowadząc akcje uświadamiające i edukujące w zakresie wiedzy o  kulturze dawnych Inków – często będących przodkami aktualnie mieszkających w okolicy!

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲