You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Peru z Projects Abroad

Start
Map of the Peru project placement in Urubamba, Cusco, Huyro, and the Taricaya Lodge in the Amazon
Volunteer Peru Volunteer spends time with an elderly Peruvian woman at a care home Two Peruvian women enjoy an afternoon with volunteers at an elderly care center A volunteer helps his host mother prepare a traditional Peruvian meal The rooftop walkway at Taricaya Ecological Reserve
« »
  • Lokalizacja: Cusco, Puerto Maldonado
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące, bungalowy (dotyczy Ochrony środowiska)
  • Język lokalny: Język hiszpański, keczua
Informacje o kraju

Dzięki wolontariatowi w Peru możesz nie tylko przyczynić się do poprawy warunków życia tutejszej ludności, ale też doskonale poznać ten wyjątkowy kraj. Jest wiele do zrobienia, ponieważ Peru jest jednym z najbiedniejszych krajów na w Ameryce Południowej, w którym nierówności społeczne widać na każdym kroku. Wielu Peruwiańczyków żyje poniżej granicy ubóstwa, poziom analfabetyzmu wynosi prawie 10%, a śmiertelność noworodków ponad 30%. Pomoc każdego wolontariusza będzie dla nas niezwykle cenna!

Volunteer in Peru travels to Machu Picchu, one of the seven wonder of the world

Pobyt w Peru będzie również niepowtarzalną okazją do poznania fascynującej kultury i przyrody kraju Inków! Nasze lokalne biuro ma swoją siedzibę w Cusco – mieście znajdującym się w dolinie o tej samej nazwie, otoczonym ośnieżonymi szczytami, w którym tradycyjna kultura współistnieje z hiszpańską. To właśnie tam wolontariusze będą zakwaterowani w domach lokalnych rodzin goszczących, starannie wyselekcjonowanych przez naszych pracowników. To doskonała okazja przyjrzeć się z bliska peruwiańskiej kulturze. Pobyt ten daje również wyjątkową możliwość zagłębienia wiedzy na temat Ameryki Południowej wszystkim pasjonatom tego kontynentu.  Co jeszcze warto zobaczyć w Peru?

Co warto zwiedzić w Peru?

Volunteer on the Conservation project in Peru observing birds in Peru

Położone między wybrzeżem Pacyfiku, a szczytami Andów i Amazonią Peru jest krajem, który oferuje nieskończenie wiele możliwości turystycznych. Przepiękne krajobrazy, piaszczyste plaże i lasy tropikalne, pingwiny na bezludnej wyspie Balletas i różowe delfiny w Amazonce, tarantule i piranie w sercu dżungli... to tylko niektóre z przykładów niezwykłej różnorodności i bogactwa Peru! Kraj ten z pewnością zachwyci Cię również swoją gościnnością, mnogością kolorów i lokalnymi, ręcznie robionymi wyrobami. Warto zwiedzić ruiny Machu Picchu - najbardziej znaną atrakcję turystyczną Peru. Żadna wizyta w Peru nie może odbyć się bez odwiedzenia Araguipy, kolonialnego miasta z zabytkowym placem głównym oraz Iguitos - największego z miast na świecie, do którego można się dostać jedynie drogą wodną lub powietrzną. Jeśli chcesz poznać nieco dalsze rejony Peru, wybierz się w podróż pociągiem malowniczą trasą, która przecina wyżyny między Cusco i Puno oraz zobacz jezioro Ticitaca z położoną nad nim bajkową Wyspą Słońca. Atrakcji i niezapomnianych przygód, jak widać, nie będzie Ci brakować! 

Nasze projekty w Peru

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Peru

Grupowe wolontariaty dla studentów dostępne są w Peru

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲