Feedback
You seem interested in our projects! Care to tell us more?
I'd be happy to! Not right now, thanks.

You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty & Staże zawodowe w Peru

Start
Map of the Peru project placement in Urubamba, Cusco, Huyro, and the Taricaya Lodge in the Amazon
Volunteer Peru Volunteer spends time with an elderly Peruvian woman at a care home Two Peruvian women enjoy an afternoon with volunteers at an elderly care center A volunteer helps his host mother prepare a traditional Peruvian meal The rooftop walkway at Taricaya Ecological Reserve
« »
  • Lokalizacja: Cusco, Puerto Maldonado
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące, bungalowy (dotyczy Ochrony środowiska)
  • Język lokalny: Język hiszpański, keczua
Informacje o kraju

Dzięki wolontariatowi w Peru możesz nie tylko przyczynić się do poprawy warunków życia tutejszej ludności, ale też doskonale poznać ten wyjątkowy kraj. Jest wiele do zrobienia, ponieważ Peru jest jednym z najbiedniejszych krajów na w Ameryce Południowej, w którym nierówności społeczne widać na każdym kroku. Wielu Peruwiańczyków żyje poniżej granicy ubóstwa, poziom analfabetyzmu wynosi prawie 10%, a śmiertelność noworodków ponad 30%. Pomoc każdego wolontariusza będzie dla nas niezwykle cenna!

Volunteer in Peru travels to Machu Picchu, one of the seven wonder of the world

Pobyt w Peru będzie również niepowtarzalną okazją do poznania fascynującej kultury i przyrody kraju Inków! Nasze lokalne biuro ma swoją siedzibę w Cusco – mieście znajdującym się w dolinie o tej samej nazwie, otoczonym ośnieżonymi szczytami, w którym tradycyjna kultura współistnieje z hiszpańską. To właśnie tam wolontariusze będą zakwaterowani w domach lokalnych rodzin goszczących, starannie wyselekcjonowanych przez naszych pracowników. To doskonała okazja przyjrzeć się z bliska peruwiańskiej kulturze. Pobyt ten daje również wyjątkową możliwość zagłębienia wiedzy na temat Ameryki Południowej wszystkim pasjonatom tego kontynentu.  Co jeszcze warto zobaczyć w Peru?

Co warto zwiedzić w Peru?

Volunteer on the Conservation project in Peru observing birds in Peru

Położone między wybrzeżem Pacyfiku, a szczytami Andów i Amazonią Peru jest krajem, który oferuje nieskończenie wiele możliwości turystycznych. Przepiękne krajobrazy, piaszczyste plaże i lasy tropikalne, pingwiny na bezludnej wyspie Balletas i różowe delfiny w Amazonce, tarantule i piranie w sercu dżungli... to tylko niektóre z przykładów niezwykłej różnorodności i bogactwa Peru! Kraj ten z pewnością zachwyci Cię również swoją gościnnością, mnogością kolorów i lokalnymi, ręcznie robionymi wyrobami. Warto zwiedzić ruiny Machu Picchu - najbardziej znaną atrakcję turystyczną Peru. Żadna wizyta w Peru nie może odbyć się bez odwiedzenia Araguipy, kolonialnego miasta z zabytkowym placem głównym oraz Iguitos - największego z miast na świecie, do którego można się dostać jedynie drogą wodną lub powietrzną. Jeśli chcesz poznać nieco dalsze rejony Peru, wybierz się w podróż pociągiem malowniczą trasą, która przecina wyżyny między Cusco i Puno oraz zobacz jezioro Ticitaca z położoną nad nim bajkową Wyspą Słońca. Atrakcji i niezapomnianych przygód, jak widać, nie będzie Ci brakować! 

Nasze projekty w Peru

Wolontariaty młodzieżowe 16-19 lat dostępne są w Peru

Wolontariaty grupowe dla dorosłych 19+ lat dostępne są w Peru

Wolontariaty grupowe dla dorosłych 50+ lat dostępne są w Peru

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲