You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Praktyki dla studentów Pielęgniarstwa
w Nepalu

Start
  • Miasto: Kathmandu, Chitwan
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym. Musisz być studentem Pielęgniarstwa. Jeżeli nie masz takiego statusu to możesz wziąć udział w Wolontariacie z Pielęgniarstwa w Nepalu
  • Instytucje: Szpitale oraz kliniki
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Praktykantka podczas badania kontrolnego, Nepal

Wyobraź sobie współczesną medycynę bez tomografu komputerowego lub bez rezonansu. Wyobraź sobie, że jedynie badanie laboratoryjne jakie można zlecić to morfologia krwi. Przenieś się w czasie i polegaj tylko na własnych zmysłach oraz wiedzy i doświadczeniu prawdziwych lekarzy. Pojedź z nami do podnóża Himalajów – do Nepalu – i zrealizuj wakacyjną praktykę.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twoją praktykę oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel. Zadba także o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem.

Twoje zadania na miejscu

Twoja rola w dużej mierze będzie polegała na obserwacji, ponieważ wolontariusze nie są licencjonowanymi specjalistami medycznymi, a Nepalski rząd nie zezwala na praktyki w szpitalach. Wolontariusze angażują się w praktyczną pracę jedynie podczas praktyki objazdowej.

Do wyboru jest sześć szpitali, z których wymienić warto Alka Hospital w Lalitpurze w aglomeracji Katmandu, czy Chitwan Medical College Teaching Hospital położony w Chitwan. Możesz pracować na dowolnym oddziale. To Ty wybierasz na którym. Najczęściej nasi praktykanci wybierają chirurgię, pediatrię, ginekologię, laryngologię, hematologie, a także psychiatrię, onkologię.

Zależnie od Twojego wyboru, możesz pracować nie tylko w szpitalu. Regularnie organizowane są bowiem objazdowe punkty opieki medycznej w tych miejscowościach na prowincji, gdzie nie ma stałych placówek medycznych. Będzie więc okazja na bezpośredni kontakt z pacjentami podczas realizacji badań przesiewowych czy doraźnej pomocy.

W czasie trwania wolontariatu nie będziesz przydzielony do konkretnego lekarza. Pierwszego dnia zostaniesz przedstawiony ordynatorowi oddziału, a później będziesz pomagać każdemu po trochu.

Zaliczenie praktyk na uczelni

Jeżeli chcesz, aby Twoja uczelnia zaliczyła Ci pobyt w Nepalu jako Twoją wakacyjną praktykę, to prześlij nam plan swoich praktyk w języku polskim, a także informacje o formie, w jakiej lokalna placówka ma potwierdzić Twój udział władzom uczelni. Przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty, a Ty zrealizujesz program praktyk zgodnie z planem.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na wakacyjną praktykę z pielęgniarstwa w Nepalu to w pierwszej kolejności zgłoś się do nas z informacjami o planie Twoich praktyk

W każdej chwili jesteśmy do Twojej dyspozycji: +48 22 292 22 07 lub info@projects-abroad.pl

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲