You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Praktyki dla studentów Medycyny w Nepalu

Start

Wyobraź sobie współczesną medycynę bez tomografu komputerowego, bez rezonansu. Wyobraź sobie, że jedynie badanie laboratoryjne jakie możesz zlecić to morfologia krwi. Przenieś się w czasie i polegaj tylko na własnych zmysłach oraz niesamowitej wiedzy i doświadczeniu prawdziwych lekarzy. Pojedź z nami do podnóża Himalajów – do Nepalu!

Praktyki wakacyjne w Nepalu to jeden z naszych najbardziej wyjątkowych, a zarazem specyficznych projektów. Studenci medycyny pracują w szpitalach i ośrodkach niedaleko Kathmandu i Chitwan. Wyjazd do Nepalu skierowany jest do studentów kierunku lekarskiego wszystkich lat.

Do wyboru jest sześć szpitali na terenie całego kraju, z których wymienić warto Alka Hospital w Lalitpurze czy Chitwan Medical College Teaching Hospital położony w Chitwan. Jeżeli jesteś zainteresowany praktyką w Nepalu, skontaktuj się z nami, a uzyskasz dokładniejsze informacje o wszystkich dostępnych placówkach. Specjalizacje, które możesz wybrać to między innymi:

Studentka na praktyce medycznej, Nepal

 • Pielęgniarstwo
 • Pomoc doraźna
 • Medycyna rodzinna
 • Chirurgia
 • Choroby wewnętrzne
 • Pediatria
 • Ginekologia i położnictwo
 • Laryngologia
 • Hematologia
 • Psychiatria
 • Onkologia
 • Radiologia

Większość oddziałów nie jest wyposażona w najnowszy sprzęt. W wielu miejscach brakuje nawet standardowego wyposażenia, do którego przywykł polski student. Pozwala to na zupełnie inne spojrzenie na medycynę – powrót do korzeni! W Nepalu nauczysz się pracować w trudnych warunkach. Dowiesz się jak wyjątkowi specjaliści, którzy na miejscu będą się Tobą opiekować, radzą sobie na co dzień bez zdobyczy najnowszej techniki. Zetkniesz się z wieloma jednostkami chorobowymi, które u podnóża Himalajów występują wyjątkowo często – wścieklizną, zapaleniem opon mózgowych i mózgu, durem brzusznym i plamistym oraz leptospirozą.

Twoja rola w dużej mierze będzie polegała na obserwacji, ponieważ wolontariusze nie są licencjonowanymi specjalistami medycznymi, a Nepalski rząd nie zezwala na praktyki w szpitalach. Wolontariusze angażują się w praktyczną pracę jedynie podczas praktyki objazdowej.

Jeśli zechcesz zajrzeć na inne oddziały niż te obowiązkowe do zaliczenia praktyk masz kilka możliwości m.in. laryngologia, hematologia, onkologia, psychiatria, radiologia, a także specjalne jednostki zajmujące się problemem HIV/AIDS.

W czasie trwania wolontariatu nie będziesz przydzielony do konkretnego lekarza. Pierwszego dnia zostaniesz przedstawiony ordynatorowi oddziału, a później będziesz pomagać każdemu po trochu.

Studenci są zakwaterowani w domach lokalnych rodzin, bądź w hostelach, w zależności od szpitala, w którym pracują. Projekt nepalski jest również wyjątkowo atrakcyjny ze względu na aspekt turystyczny. Wyjazd stworzony jest dla osób lubiących chodzenie po górach. Na miejscu nie zabraknie towarzystwa, będziesz mieć okazję spędzać czas wolny wspólnie ze studentami z całego świata!

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲