You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z opieki nad dziećmi w Nepalu

Start
Ogólna opieka nad dziećmi

Jeżeli nie jest Ci obojętny los nepalskich dzieci z świetlic środowiskowych, domów opieki społecznej, a także tych, które mają problemy edukacyjne, nasz projekt został stworzony w sam raz dla Ciebie! Jeżeli nie boisz się pracy w trudnych warunkach z dziećmi wymagającymi opieki, skontaktuj się z nami – ich uśmiech pełen wdzięczności i zapierające dech w piersiach widoki Himalajów z pewnością Ci to wynagrodzą! Dodatkowo, zetkniesz się z odmienną, zupełnie inną niż europejska, kulturą –co niekiedy może okazać się szokującym doświadczeniem!

A Nepalese girl enjoys playing a clapping game with a volunteer.

Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia – wystarczą Twoje szczere chęci! Wszystkie jednak osoby, mające doświadczenie pedagogiczne lub inne, związane z pracą z dziećmi, tym bardziej zapraszamy – będziecie mogli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, doświadczając więcej niż w przypadku jedynie podstawowego zakresu działań w obrębie wolontariatu.

Do Twoich obowiązków należeć będzie między innymi codzienna opieka nad dziećmi, nauka podstawowych zagadnień, dbanie o ich higienę i prowadzenie zajęć artystycznych. Miej na uwadze, że niekiedy dzieci nie mają jak nauczyć się podstaw w domach – ich rodzice często są wciąż niepiśmienni. Dzieciom na pewno przyda się też kurs języka angielskiego, a opiekunom dodatkowa para rąk do pomocy w ośrodkach.

A child enjoys a game with a Care volunteer in Nepal, Asia

Organizujemy także warsztaty dla naszych wolontariuszy, które pomogą im zdobyć odpowiednie narzędzia do pracy z dziećmi, a także przybliżą kulturę Nepalu.

Możesz wziąć udział w projekcie tylko na okres dwóch tygodni, jeśli nie możesz wyjechać na miesiąc. Na czas pobytu zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲