You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z opieki nad dziećmi chorymi na HIV/AIDS w Nepalu

Start

Jeżeli nie jest Ci obojętny los dzieci, które mimo młodego wieku już borykają się z problemem, jakim jest AIDS, nasz projekt w Nepalu jest skierowany do Ciebie.  Organizacja Friends of Needy Children pomaga dzieciom dotkniętym wirusem HIV oraz ich matkom nie biorąc za to żadnych pieniędzy. Dlatego przyda się jej każde wsparcie – także Twoje!

Do Twoich zdań należeć będzie pomaganie młodym podopiecznym i przygotowywanie dla nich warsztatów, prowadzenie gier edukacyjnych, nauka języka angielskiego, czytanie opowiadań oraz zwyczajna zabawa, kiedy pozwoli na nią czas. Dzieci dotknięte chorobą wciąż potrzebują uwagi i serca, które możesz im dać – ich uśmiech i wdzięczność to najpiękniejsza nagroda, jaką można sobie wyobrazić.

Volunteers paint a door in a facility used for the HIV/AIDS project in Nepal

Ważnym elementem Twojej pracy będzie uświadamianie dzieci o konieczności dbania o higienę – zwłaszcza mycie rąk i zębów.

Popołudniami, kiedy dzieci położą się spać, pomagał będziesz w sprzątaniu ośrodka, porządkowaniu dokumentacji choroby dzieci oraz planowaniu zajęć na kolejne dni. Pracować będziesz z dziećmi w dni robocze od 10 rano do 3 po południu, dzięki czemu spora część dnia pozostanie do Twojej dyspozycji – czemu więc nie wykorzystać jej, by wraz z innymi uczestnikami wolontariatu zwiedzić okolicę, podziwiając zapierające dech w piersiach Himalaje?

Na miejscu zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin – to doskonała okazja, by poznać słabo znaną w Polsce kulturę mieszkańców Nepalu!

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲