You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Nepalu

Start
Informacje podstawowe

Chciałbyś przeżyć przygodę życia w dalekim kraju, będąc wolontariuszem w tamtejszym szpitalu? „Ale nie jestem po studiach lekarskich”, możesz odpowiedzieć. Nie jest to przeszkodą! Wystarczy, że jesteś pełnoletni i pełen chęci, by nieść pomoc potrzebującym! Szpitale w Nepalu czekają na każdego, niezależnie od posiadanego doświadczenia, więc jeżeli jesteś studentem lub absolwentem studiów medycznych, nic nie stoi na przeszkodzie, byś także mógł pojechać - pamiętaj tylko, że projekt taki nie będzie liczony jako wakacyjna praktyka medyczna

Wolontariuszka wolontariatu medycznego w Nepalu uczestniczy w badaniu

Na ręce do pomocy czekają placówki w Chitwan i Katmandu, zarówno szpitale jaki centra rehabilitacyjne, w których możesz działać na jednym lub kilku, zależnie od swoich preferencji, dostępnych oddziałach:

  • Medycyny ogólnej
  • Okulistyki
  • Stomatologii
  • Laryngologicznym
  • RTG
  • Rehabilitacyjnym
  • Ortopedii
  • Fizjoterapii

Dzieci podczas mycia zębów, Nepal

Dzięki czemu będziesz w stanie zobaczyć, jak wygląda praca lekarza w dużym szpitalu lub fizjoterapeuty w mniejszej klinice. Wraz z wiedzą praktyczną w parze pójdą też teoretyczne wykłady i zajęcia prowadzone przez personel szpitala. Raz w miesiącu organizowane są także praktyki objazdowe.

Twoja rola w dużej mierze będzie polegała na obserwacji, ponieważ wolontariusze nie są licencjonowanymi specjalistami medycznymi, a Nepalski rząd nie zezwala na praktyki w szpitalach. Wolontariusze angażują się w praktyczną pracę jedynie podczas praktyki objazdowej.

W czasie trwania wolontariatu nie będziesz przydzielony do konkretnego lekarza. Pierwszego dnia zostaniesz przedstawiony ordynatorowi oddziału, a później będziesz pomagać każdemu po trochu.

W czasie trwania projektu zamieszkasz u jednej z lokalnych rodzin, a czas wolny możesz spędzać wraz z innymi wolontariuszami na odkrywaniu tajemnic Nepalu!

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲