You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Budownictwo w Nepalu
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 28 lipiec 2019 - 10 sierpień 2019
  • 11 sierpień 2019 - 24 sierpień 2019
Turnusy
zimowe 2 - tygodniowe
  • 08 grudzień 2019 - 21 grudzień 2019

  • Miasto: Katmandu
  • Instytucje: Szkoły
  • Zakwaterowanie: Hotel lub pensjonat
  • Wiek uczestników: 16-19 lat
  • Język lokalny: Język nepalski

Projects Abroad Disaster Relief volunteers at work at a school in Nepal, Asia

Po katastrofalnym w skutkach trzęsieniu ziemi, z kwietnia 2015 roku, Nepal wciąż nie jest w stanie w pełni powrócić do normalności. Wiele budynków, nie tylko mieszkalnych, ale także tych użyteczności publicznej, w dalszym ciągu nie jest zdatna do funkcjonowania, na czym cierpią przedstawiciele lokalnych społeczności. Szczególnie tracą na tym dzieci w obszarach, w których zniszczone zostały szkoły.

Na całym obszarze Nepalu blisko 24 tysiące klas szkolnych zostało uszkodzonych lub kompletnie zniszczonych w wyniku kataklizmu. Nie będąc w stanie odbudować wszystkich, rząd ustanowił w ich zastępstwie sieć szkół tymczasowych. Zniszczone i uszkodzone budynki muszą jednak zostać na nowo przywrócone do stanu używalności – dzięki Tobie może stać się to już niebawem!

Projects Abroad Disaster Relief volunteers build a classroom in Kathmandu

W okolicy Katmandu, u boku doświadczonych budowniczych i inżynierów pomożesz w odbudowie! Nie zawsze lokalni rzemieślnicy władają w pełni językiem angielskim, ale pomoc naszego personelu i wspólne zaangażowanie zdolne będą przełamać językowe bariery.

Wykazując się sprawnością fizyczną, będziesz między innymi mieszać cement pod fundamenty nowych budynków, kopać ich fundamenty, a także malować odbudowane fragmenty.

Z uwagi na trudne warunki lokalowe, na czas trwania projektu zatrzymasz się w hotelu. Popołudnia i wieczory spędzisz na zorganizowanych wydarzeniach, w czasie których zrelaksujesz się i będziesz mieć okazję poznać kulturę mieszkańców himalajskiego kraju! W czasie weekendu, podczas wycieczki do Parku Narodowego Chitwan, poznasz także chronione dziedzictwo naturalne, stanowiące największe bogactwo Nepalu!

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲