You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat budowlany Nepalu

Start
Informacje podstawowe

Projects Abroad Disaster Relief volunteers dig foundations for a new classroom at a local school in Kathmandu, Nepal

Wielu spośród Was, śledzących wieści o trzęsieniach ziemi w Nepalu z pewnością próbowało uzmysłowić i zobrazować sobie ogrom strat, zarówno materialnych jak i tych niewyrażalnych liczbowo, wśród mieszkańców Himalajów. Dzięki Projects Abroad będziecie mieli szansę pojechać w miejsca szczególnie dotknięte naturalną katastrofą, przekonać się, jak wielkich spustoszeń dokonała i co najważniejsze, czynnie pomóc ludziom, którzy ucierpieli z jej powodu. 

Projects Abroad jest obecne ze swoimi wolontariuszami w Nepalu od 1999 roku i w sytuacji kryzysu nie pozostaje bezczynne. Szkoły, szpitale, świetlice środowiskowe, a także obszary ochrony przyrody w i opodal Chitwan, Katmandu i Ghandruk, w których działamy, także odczuły na sobie boleśnie skutki wstrząsów. Nie jesteśmy bezczynni wobec tragedii i wierzymy, że jeśli i Tobie nie jest obojętny los dotkniętych kataklizmem mieszkańców, przyłożysz swoją rękę do naprawy zniszczeń.

A Disaster Relief volunteer assists with the construction of a new classroom in Nepal, Asia

Do Twoich obowiązków należeć będzie pomoc w pracach mających na celu naprawę i odbudowę zniszczonych budynków. Niektóre z nich wymagają drobnych prac remontowych, inne trzeba odbudować od podstaw – możesz się więc spodziewać także fizycznej pracy przy produkowaniu cegieł lub kładzenia nowych fundamentów.

Każda para rąk się przyda - także do pomocy w rozstawianiu namiotów w tymczasowych obozach edukacyjnych spełniających rolę polowych szkół.

A group of volunteers assist with the construction of a new classroom in Nepal

Na miejscu zatrzymasz się w lokalnych gościńcach i okolicznych budynkach, które szczęśliwie nie ucierpiały w wyniku wstrząsów. Możesz przyłączyć się już na okres jednego tygodnia, potencjalnie pozostając tak długo, jak tylko masz ochotę – pierwsi wolontariusze są już na miejscu i aktywnie pomagają tam, gdzie są najbardziej potrzebni, koordynowani przez Suzie Adams, naszą działaczkę, która przez rok pracowała i mieszkała w Nepalu – los dotkniętego nieszczęściem kraju jest dla niej szczególnie ważny i pod jej przewodem wolontariusze pracować będą w obszarach najbardziej potrzebujących pomocy.

 

Raporty miesięczne Annual Report

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲