You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Nepalu z Projects Abroad

Start
Mapa miejsc gdzie realizowane są wolontariaty Projects Abroad
Volunteer Nepal A female volunteer lays bricks for a new classroom at Sunrise School in Nepal A group of volunteers assist with the construction of a new classroom in Nepal A group of local Nepalese women sit by the side of the road A volunteer with her host family in Nepal.
« »
  • Lokalizacja: Katmandu, Chitwan, wsie w okolicach Pokhara (Ochrona środowiska)
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące, hotele i hostele.
  • Język lokalny: Język nepalski
Informacje o kraju

Wolontariat w Nepalu to jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych z naszej oferty. Z ośnieżonymi szczytami górskimi, majestatycznymi starymi świątyniami i kolorowym miastem Katmandu. Położony wzdłuż kręgosłupa Himalajów Nepal kusi swoimi urokami coraz liczniej przybywających tu turystów. Od zarania dziejów kraj para się handlem między Indiami i Chinami, przez co wyraźne są tu wpływy tych państw. Obecnie w Nepalu zachodzą szybkie procesy transformacji z monarchii absolutnej ku demokracji.

Uczestnik wolontariatu w Nepalu podczas pracy w szkole w Katmandu

Geograficzne położenie Nepalu uczyniło go jednym z krajów o najbardziej różnorodnej przyrodzie. Oprócz gór, rozciągają się tu zielone pola ryżowe i tętniące życiem dżungle. To przyjazne i gościnne państwo o bogatej historii oferuje Ci wiele atrakcji. Wizyta w Nepalu jest obecnie tym ciekawsza, gdyż można zobaczyć na własne oczy, jak w jego tradycję wdziera się tętniąca życiem nowoczesność. Dowodzi tego jego stolica- Katmandu, która ze starożytnego miasta o wąskich, krętych uliczkach przemienia się w dynamiczną i metropolię.

Nasze lokalne przedstawicielstwo mieści się w gwarnym Katmandu, pełnym przepychających się tłumów i tradycyjnych riksz. Większość projektów realizowanych jest właśnie w stolicy Nepalu i otaczającej ją dolinie. Niezależnie od miejsca Twojego projektu doświadczysz życzliwości Nepalczyków. Bądź gotów na odkrywanie kultury, a czeka Cię czas niedostępnych dla zwyczajnego turysty doświadczeń. Co warto odkryć właśnie w Nepalu?

Śnieg na Mount Everest zaobserwowany podczas wolontariatu w Nepalu

Co warto zwiedzić będąc w Nepalu?

Podczas pobytu w Nepalu na pewno nie będziesz się nudzić. Katmandu przyciąga masy pielgrzymów i turystów, przez cały rok organizowane są festiwale religijne i związane z tym atrakcje. Koniecznie odwiedź świątynię na Placu Durbar - to zdecydowanie najbardziej wyjątkowe miejsce w całym Katmandu. Warto poznać lokalne smaki. Na pewno zaskoczy Cię oryginalna nepalska pizza serwowana podczas tradycyjnej uczty w Dal Bhat. Jeżeli cenisz sobie aktywne spędzanie czasu, koniecznie wybierz się na trekking po niezliczonych górskich szlakach.

Nasze projekty w Nepalu

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Nepalu

Grupowe wolontariaty dla studentów dostępne są w Nepalu

Grupowe wolontariaty dla dorosłych dostępne są w Nepalu

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲