You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Birmie z Projects Abroad

Start

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

Projects Abroad Myanmar Volunteer Myanmar
  • LOKALIZACJA: Dala, Rangun, Bago
  • ZAKWATEROWANIE: Współdzielone z innymi wolontariuszami mieszkania, pensjonaty i małe hotele
  • JĘZYK LOKALNY: Język birmański
Informacje o kraju

Myanmar, znany także jako Birma, to jeden z najnowszych krajów w naszej ofercie. Wyjeżdżając tam, poznasz prawdziwy smak Azji. W 2011 roku Birma zniosła restrykcje turystyczne, pozostałość po reżimie wojskowym, dzięki czemu masz teraz doskonałą okazję na zbadanie tego świeżo otwartego dla turystów, po dekadach izolacji, kraju. Kraj podnosi się także na nogi po latach izolacjonizmu, pomoc wolontariuszy w wielu dziedzinach będzie więc niezwykle istotna.

Gdzie działamy w Myanmar?

Nasze biuro usytuowane jest w mieście Dala, mniej niż godzinę drogi od Yangonu, dawnej stolicy kraju. Wolontariusze mieszają we współdzielonych apartamentach i mogą zwiedzać niewielkie miasteczko pieszo lub przy użyciu roweru, poznając miejscowe sklepiki i chłonąc kulturę i koloryt.

Pomimo bliskości większego centrum miejskiego, Dala ma wciąż wiejski charakter. Rzekę, oddzielającą miasto od byłej stolicy nie przecina w bliskiej odległości żaden most. Mimo tego, możesz przedostać się tam przy użyciu promu. Na miejscu zobaczysz liczne atrakcje w postaci kolonialnych budynków, targów i innych atrakcji turystycznych.

W następujących latach Birma będzie się rozwijać dzięki inwestycjom i wzrastającemu działaniu w kierunku promocji turystyki. Mieszkańcy Birmy są otwarci i przyjaźni, zwłaszcza w tym kluczowym okresie świtu otwarcia się na zagraniczne wpływy. Wielu z nich żyje jednak wciąż w ubóstwie. Birma wciąż ma długą drogę przed sobą, zanim dogoni ekonomicznie swoich sąsiadów.

Edukacja, infrastruktura i usługi sektora publicznego cierpią w największym stopniu po latach izolacji. Dlatego udział wolontariuszy jest tak istotny w pomocy wewnątrz kraju przez osoby z zewnątrz, mogące pokazywać nowe wzorce i przecierać nowe szlaki.

Wolontariaty i turystyka w Myanmar

Birma jest drugim co do wielkości państwem w Azji Południowo-wschodniej, graniczącym z Tajlandią i Chinami. Od południa oblewana przez Morze Andamańskie, Birma posiada także szereg urokliwych wysepek tropikalnych nieopodal linii wybrzeża czekających na Twoją wizytę.

Wewnątrz granic rozpościerają się piękne krajobrazy, które dzięki długoletniej izolacji zachowały wiele ze swojej dzikości. Możesz zwiedzić także liczne buddyjskie świątynie, z tymi najbardziej znanymi, w Bagan na czele, a także inne miejsca, które warto zwiedzić i które zwyczajnie są przyjemne dla oka. To wspaniała mieszanka kultury, natury i historii dla Ciebie do odkrycia, wciąż niezalana przez masy turystów z całego świata.

To także dobre miejsce, jeśli chcesz zwiedzić potem inne kraje Indochin. Tajlandia jest niedaleko i bardzo łatwo o dostanie się do niej. Także nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem połączenia lotniczego do Laosu lub Kambodży.

Nasze projekty w Birmie

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Birmie

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲