You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Mongolii?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Ułan Baator (ULN)

A female Mongolian Nomad

Lotnisko w Ułan Baator przyjmuje loty z rana, więc przed południem będziesz w stanie postawić stopę na mongolskiej ziemi. Po krótkich poszukiwaniach bez większego problemu pownieneś znaleźć się z pracownikiem Projects Abroad, którego poznasz po kartce z logotypem organizacji. Wraz z nim udacie się samochodem prosto do domu mongolskiej rodziny, u której zatrzymasz się na czas pobytu. Twoi gospodarze będą bardzo gościnnymi i ciekawymi wrażeń z innych państw, których możesz im dostarczyć, ludźmi. Rodziny, z którymi współpracujemy, to przedstawiciele mongolskiej klasy średniej żyjący w stolicy kraju – Ułan Baator.

Po zapoznaniu się z gospodarzami i wspólnym, tracycyjnym posiłku, możesz odpocząć przez resztę dnia. Kolejny dzięń do południa spędzisz razem z naszym pracownikiem na wycieczcepo mieście. Dowiesz się, gdzie możesz wymienić walutę, nadać paczkę, skorzystać z internetu oraz, oczywiście, które zabytki warto obejrzeć. Nasi pracownicy pokażą Ci też to, o czym mogłeś nie mieć pojęcia przed wyjazdem do Mongolii – przykładowo, możesz odwiedzić lokalnych mnichów lub pójść do muzemu Czyngis-Chana!

Volunteers standing outside of the Projects Abroad local office in Ulaanbaatar, Mongolia

W trakcie dnia z pewnością spotkasz innych wolontariuszy. Możecie razem zjeść lunch i porozawiać. Zależnie od wybranego programu i dostępnego czasu, możesz także być przedstawiony w miejscu, w którym realizować będziesz swój projekt. Jeśli nie zdążysz, nic nie szkodzi, przełożysz to sobie na kolejny ranek.

Wielu wolontariuszy mieszka bardz blisko od miejsca, w którym będzie pracować. Nic nie stoi na przeszkodzie, by udawać się tam codziennie pieszo. Jeśli jednak mieszkasz nieco dalej, najwygodniejszą opcją będzie korzystanie z busów. Pamiętaj, biorąc udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Będąc w Mongolii, koniecznie skosztuj dań mięsnych – zwłaszcza baraniny - przyrządzonych według lokalnych przepisów. Koniecznie musisz zjeść gulasz przyrządzony według dawnych receptur! Bardzo smaczne są także miejscowe pierogi. Popularnymi dodatkami są ryż i warzywa, takie jak ziemniaki, marchew czy cebula. Nie obawiaj się, jeśli jesteś wegetarianinem – znajdzie się także coś dla Ciebie. Jeśli szukasz odmiany, w mieście znajdziesz też włoskie, hinduskie czy orientalne restauracje.

Z zupełnie innej beczki, niezwykle popularną rozrywką w Mongolii jest... karaoke! Koniecznie weź udział w przynajmniej jednym!