You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Meksyku?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Guadalajara (GDL)

Projects Abroad medical volunteers pose for group photo in Mexico

Zależnie od położenia lotniska, z którego wyruszyłeś w podróż, może czekać Cię przesiadka gdzieś na terenie Stanów Zjednoczonych. Po zakończeniu odprawy odszukaj wzrokiem osobę trzymającą kartkę ze znajomo wyglądającym logiem Projects Abroad. Wraz z nim udasz się prosto do domu goszczącej Cię rodziny. Jeżeli Twój projekt odbywa się w Ciudad Guzman lub Tecoman, przenocujesz w Guadalajarze u jednej z naszych zaprzyjaźnionych rodzin przed wyruszeniem w dalszą podróż następnego dnia.

Twojego pierwszego dnia w Meksyku, który rozpocznie się wschodem słońca, nasz pracownik zabierze Cię na wycieczkę po mieście. Zobaczysz muzea pełne zabytków z czasów imperium Azteków i późniejsze, z okresu hiszpańskiego panowania. Odwiedzisz także typowo pragmatyczne lokacje, jak kantor wymiany walut, urząd pocztowy czy bank. Dowiesz się, jak działa lokalna sieć busów oraz poznasz innych wolontariuszy, którzy aktualnie odbywają swoje projekty na terenie Peru. Guadalajara to zmodernizowane miasto, nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem tego, czego w danej chwili potrzebujesz.

Guadalajara i Ciudad Guzman

Volunteer with her host family in their home in Guadalajara, Mexico

Pobyt w domach rodowitych Meksykan jest jednym z najważniejszych przeżyć w każdym z projektów. Nasze zaprzyjaźnione rodziny rozumieją, jak działa Projects Abroad i będą wspierać Cię w projektach, które realizujesz. Szybko zobaczysz, jak rodzinnymi ludźmi są mieszkańcy Meksyku, nawet nie obejrzysz się, a będziesz traktowany jak jeden z nich podczas wspólnych posiłków i rodzinnych spotkań. Mieszkania są zróżnicowane – większe i mniejsze, ale każde z nich wygodne i wypełnione przyjemnym, rodzinnym gwarem.

Mieszkanie z prawdziwą, meksykańską rodziną to doskonała szansa na podszkolenie się w posługiwaniu językiem hiszpańskim. Wiele rodzin słabo posługuje się angielskim i nauka hiszpańskiego przez ich gościa sprawi im ogromną przyjemność. Jeśli chcesz podszkolić się przed przybyciem na miejsce, pomyśl o naszym kursie języka hiszpańskiego.

Jeżeli bierzesz udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie koszta związane z transportem na miejscy pokryte będą przez nas.

„Moja rodzina była cudowna! Doskonale bawiłam się wraz z nimi. Byli niezwykle mili i zabrali mnie w wiele wspaniałych miejsc. Czułam się jak u siebie w domu!”

Elizabeth Allison
„Możliwość pracowania u boku rodowitych Meksykan mówiących w języku hiszpańskim dała mi dalce większe doświadczenie niż zwyczajna wyprawa turystyczna”

Julia Banwell

Projekt z zakresu ochrony żółwi morskich i ochrony morskiego wybrzeża

Jeżeli bierzesz udział w projekcie ochrony środowiska, skupionego wokół ochrony żółwi morskich, pierwszą noc lub dwie spędzisz z rodziną goszczącą w Guadalajarze. Wykorzystaj ten czas na zwiedzanie miasta, bo wkrótce czeka Cię dalsza podróż! Celem jest Cuyutlan, małe miasteczko opodal Tecoman. Udasz się tam przy pomocy busa, a w Tecoman czekać będzie na Ciebie jeden członek naszego personelu z projektu ochrony środowiska. Stąd już tylko krótka jazda dzieli Cię od celu, położonego opodal przepięknej plaży!

Weź pod uwagę, że jeśli przybędziesz do Meksyku w piątek lub sobotę, w dalszą drogę wyruszysz dopiero w poniedziałek. Praca przy żółwiach trwa od poniedziałku do piątku, w weekendy zaś wszyscy robią sobie zasłużoną przerwę.

A leatherback turtle in Mexico, North America

Na miejscu zatrzymasz się w domku dzielonym z innymi wolontariuszami. Nieopodal znajduje się centrum badań żółwi, w którym będziesz pracować. W domku zamontowane są moskitiery, ni musisz więc obawiać się irytujących, nocnych gości. W czasie wolnym możesz zażywać kąpieli w basenie i integrować się z innymi wolontariuszami.

Dla wszystkich wolontariuszy realizujących projekty w Meksyku umożliwiliśmy spędzenie jednego tygodnia po zakończeniu właściwego projektu na dodatkowym projekcie z zakresu ochrony środowiska. Zapoznaj się z opisem projektu oraz dowiedz się więcej o możliwości ich łączenia.