Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Maroko?

Procedury przyjazdowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

A local host family in Rabat, Morocco

Wybierając Maroko jako cel Twojego projektu, możesz wybrać stolicę Maroko, Rabat, jako port docelowy, lub też lotnisko w Casablance, największym mieście kraju, co wiązać się będzie jednak z dodatkową opłatą. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się przybyć, pracownik Projects Abroad będzie czekać na Ciebie na lotnisku.

Zapoznanie i aklimatyzacja

Projects Abroad local staff member in Morocco picks up a volunteer at the airport

Zależnie od tego, czy Twój przylot nastąpi rano lub popołudniem, zabierzemy Cię w objazdową wycieczkę po mieście popołudniem tego samego dnia lub rankiem dnia następnego. Oprócz historycznych lokacji i zabytków nasz pracownik pokaże Ci lokalizacje istotnych punktów w mieście, takich jak banki, kantory walutowe, kafejki internetowe oraz biuro Projects Abroad. Poznasz także dogodną drogę, którą wygodnie będzie Ci poruszać się pomiędzy domem Twojej goszczącej rodziny oraz miejscem, w którym odbywać się będzie praktyka. To także doskonała szansa, by poznać innych wolontariuszy aktualnie przebywających w Maroko!

Podróż kończy się na naszym biurze w dzielnicy Agdal, gdzie zapoznasz się z lokalnymi pracownikami Projects Abroad i przekazane Ci zostaną informacje dotyczące odmienności kulturowych, na które powinieneś zwracać uwagę.

Zależnie od pory dnia zabierzemy Cię do miejsca, w którym odbywać będziesz swoją praktykę jeszcze tego samego dnia popołudniem lub już dnia następnego. Dostaniesz się tam przy pomocy komunikacji miejskiej. Jeżeli bierzesz udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Wszyscy wolontariusze w Maroko zatrzymują się w domach lokalnych rodzin. Każda z nich mieszka w dzielnicy Medyna, w obrębie zabytkowych, starych murów miejskich. Większość z domów to tradycyjne riady – duże domy z wewnętrznym dziedzińcem i licznymi schodami prowadzącymi do chłodnych, orzeźwiających, przestronnych pokoi. Na pewno będziesz mógł oglądać tradycyjne wykończenie domu, składające się z bogato zdobionych kafelków, które układają się w wymyślne wzory i arabeski. Zaznasz prawdziwej, marokańskiej gościnności!

Host Family in Morocco prepares traditional dishes for volunteers

Bez problemu dogadasz się ze swoimi gospodarzami po arabsku lub francusku. Młodsi gospodarze, często w Twoim wieku, znają też język angielski. W kwestiach żywieniowych, nie musisz obawiać się o swoje nawyki lub alergie. Wegetarianie będą w stanie jeść produkty dopasowane do swojej diety.

Dzielnica Agdal, w której usytuowane jest biuro Projects Abroad, to bezpieczny rejon miasta, usytuowany nieopodal centrum, w kierunku północnym. Jest dobrze połączone z innymi dzielnicami liniami komunikacji miejskiej. Dwie ulice dalej znajdziesz jeden z największych zabytków w mieście – meczet Badr. Może być też dla Ciebie doskonałym punktem orientacyjnym w podróży po mieście. Nasze biuro, prócz wyposażenia sanitarnego, aneksu kuchennego i kilku pokoi, w których możesz spędzić czas, posiada także bibliotekę, na którą składa się ponad 150 książek dotyczących metodyki nauczania. To doskonałe wsparcie merytoryczne dla wolontariuszy, którzy wybrali projekty z zakresu nauczania i opieki.

W Maroko odczuwalne są cztery klasyczne pory roku. W okresie od listopada do marca warto zabrać ciepłą odzież, ponieważ pomimo położenia w cieplejszej strefie klimatycznej, okresowo potrafi zrobić się chłodno, zwłaszcza popołudniem. Zimą możesz spodziewać się opadów deszczu. Latem z kolei możesz nastawić się na prawdziwe upały!

Pod koniec trwania wolontariatu zabierzemy Cię na lotnisko w Rabacie lub w Casablance przy pomocy taksówki.