You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Maroko?

Procedury przyjazdowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

A local host family in Rabat, Morocco

Wybierając Maroko jako cel Twojego projektu, możesz wybrać stolicę Maroko, Rabat, jako port docelowy, lub też lotnisko w Casablance, największym mieście kraju, co wiązać się będzie jednak z dodatkową opłatą. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się przybyć, pracownik Projects Abroad będzie czekać na Ciebie na lotnisku.

Zapoznanie i aklimatyzacja

Projects Abroad local staff member in Morocco picks up a volunteer at the airport

Zależnie od tego, czy Twój przylot nastąpi rano lub popołudniem, zabierzemy Cię w objazdową wycieczkę po mieście popołudniem tego samego dnia lub rankiem dnia następnego. Oprócz historycznych lokacji i zabytków nasz pracownik pokaże Ci lokalizacje istotnych punktów w mieście, takich jak banki, kantory walutowe, kafejki internetowe oraz biuro Projects Abroad. Poznasz także dogodną drogę, którą wygodnie będzie Ci poruszać się pomiędzy domem Twojej goszczącej rodziny oraz miejscem, w którym odbywać się będzie praktyka. To także doskonała szansa, by poznać innych wolontariuszy aktualnie przebywających w Maroko!

Podróż kończy się na naszym biurze w dzielnicy Agdal, gdzie zapoznasz się z lokalnymi pracownikami Projects Abroad i przekazane Ci zostaną informacje dotyczące odmienności kulturowych, na które powinieneś zwracać uwagę.

Zależnie od pory dnia zabierzemy Cię do miejsca, w którym odbywać będziesz swoją praktykę jeszcze tego samego dnia popołudniem lub już dnia następnego. Dostaniesz się tam przy pomocy komunikacji miejskiej. Jeżeli bierzesz udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Wszyscy wolontariusze w Maroko zatrzymują się w domach lokalnych rodzin. Każda z nich mieszka w dzielnicy Medyna, w obrębie zabytkowych, starych murów miejskich. Większość z domów to tradycyjne riady – duże domy z wewnętrznym dziedzińcem i licznymi schodami prowadzącymi do chłodnych, orzeźwiających, przestronnych pokoi. Na pewno będziesz mógł oglądać tradycyjne wykończenie domu, składające się z bogato zdobionych kafelków, które układają się w wymyślne wzory i arabeski. Zaznasz prawdziwej, marokańskiej gościnności!

Host Family in Morocco prepares traditional dishes for volunteers

Bez problemu dogadasz się ze swoimi gospodarzami po arabsku lub francusku. Młodsi gospodarze, często w Twoim wieku, znają też język angielski. W kwestiach żywieniowych, nie musisz obawiać się o swoje nawyki lub alergie. Wegetarianie będą w stanie jeść produkty dopasowane do swojej diety.

Dzielnica Agdal, w której usytuowane jest biuro Projects Abroad, to bezpieczny rejon miasta, usytuowany nieopodal centrum, w kierunku północnym. Jest dobrze połączone z innymi dzielnicami liniami komunikacji miejskiej. Dwie ulice dalej znajdziesz jeden z największych zabytków w mieście – meczet Badr. Może być też dla Ciebie doskonałym punktem orientacyjnym w podróży po mieście. Nasze biuro, prócz wyposażenia sanitarnego, aneksu kuchennego i kilku pokoi, w których możesz spędzić czas, posiada także bibliotekę, na którą składa się ponad 150 książek dotyczących metodyki nauczania. To doskonałe wsparcie merytoryczne dla wolontariuszy, którzy wybrali projekty z zakresu nauczania i opieki.

W Maroko odczuwalne są cztery klasyczne pory roku. W okresie od listopada do marca warto zabrać ciepłą odzież, ponieważ pomimo położenia w cieplejszej strefie klimatycznej, okresowo potrafi zrobić się chłodno, zwłaszcza popołudniem. Zimą możesz spodziewać się opadów deszczu. Latem z kolei możesz nastawić się na prawdziwe upały!

Pod koniec trwania wolontariatu zabierzemy Cię na lotnisko w Rabacie lub w Casablance przy pomocy taksówki.