You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Maroko z Projects Abroad

Start

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

Map of volunteer project placement in Rabat, Morocco
Volunteer Morocco Wonderful host family in Morocco, Africa A group of volunteers work at a building site in Morocco A volunteer enjoys an arts & crafts activity with young children in Morocco Minaret in Rabat
« »
  • Lokalizacja: Rabat
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język arabski, francuski oraz tamazight
Informacje o kraju

Przez wieki Maroko gościło wielu podróżników, kupców i migrantów z różnych stron świata, dzięki czemu do dziś zachwyca ono kulturowym bogactwem. Różnorodność ta widoczna jest m.in. w kuchni czy architekturze marokańskiej. Można się o tym przekonać, zwiedzając najsłynniejsze marokańskie miasta, takie jak legendarny Fez, Casablancę czy Marrakesz. Obok typowych dla tego regionu wąskich uliczek, tętniących życiem bazarów czy nieregularnych pasm górskich Atlasu dostrzeżesz nowoczesne dzielnice i oszklone wieżowce.

Tea time with host families and volunteers in Morocco

Maroko jest bowiem piątą co do wielkości gospodarką w Afryce - dzięki bliskości międzykontynentalnej kraj ten jest atrakcyjnym miejscem inwestycji dla europejskich koncernów. Pomimo to, Maroko jest nadal krajem wymagającym pomocy.

Biuro Projects Abroad znajduje się w Rabacie, starożytnym mieście cesarskim, obecnie politycznej stolicy kraju. Po przyjeździe nasz lokalny zespół odbierze Cię z lotniska. Będzie towarzyszyć Ci podczas pierwszych kroków w Maroko oraz zapozna Cię z rodziną, która się Tobą zaopiekuje. Dzięki zamieszkaniu u rdzennych mieszkańców Rabatu, będziesz miał okazję zanurzyć się w fascynujące życie i kulturę Maroka oraz nawiązać znajomość z wolontariuszami z innych krajów, co będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Czasu wolnego z pewnością Wam nie zabraknie.

Co zwiedzić w Maroko?

A Projects Abroad Morocco volunteers learns about local pottery in a class.

Wolontariusze mają niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu. Rabat obfituje bowiem w meczety, zabytkowe pałace, spokojne parki i ogrody oraz urokliwe plaże. Szczególnie zainteresowani marokańską kulturą mogą wybrać się na liczne koncerty lokalnej muzyki (będącej połączeniem dźwięków afrykańskich z arabskimi i francuskimi), zasmakować w orientalnej kuchni, potargować się z miejscową ludnością na tutejszych bazarach czy przyjrzeć się popularnym tu pokazom zaklinaczy węży.

Dla wolontariuszy ceniących sobie aktywność fizyczną Maroko oferuje rozmaite atrakcje, takie jak nurkowanie czy rafting. Góry Atlas są idealnym miejscem do uprawiania pieszych wędrówek i narciarstwa, uroków pustyni zaś można doświadczyć, podróżując na wielbłądzie lub quadzie.

Maroko jest więc nie tylko wyzwaniem, ale i wspaniałą, niepowtarzalną przygodą. Kraj ten nie bez powodu jest przecież nazywany jednym z najbardziej magicznych miejsc na Ziemi. Gwarantujemy, że się nie zawiedziesz!

Nasze projekty w Maroko

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Maroko

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲