You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Kostaryce z Projects Abroad

Start
Map of volunteer placements in Heredia, Costa Rica with Projects Abroad
Volunteer Costa Rica Rainbow-billed Toucan at at a bird sanctuary near Heredia, Costa Rica Projects Abroad volunteer reads fairytales with a child while on a care project in Costa Rica Care volunteer plays with child while working on a project in Costa Rica Conservation volunteers and staff carry saplings in Barra Honda
« »
  • Lokalizacja: Heredia,San Jose, Park Narodowy Barra Honda
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język hiszpański
Informacje o kraju

Kostaryka, położona w samym sercu Ameryki Środkowej, jest krajem kontrastów o wielkiej różnorodności krajobrazów i kultur. Oferuje szereg atrakcji, takich jak wulkany, lasy tropikalne, wspaniałe wodospady i piękne białe piaszczyste plaże. Kostaryka słynie z wielu parków narodowych i spektakularnej dzikiej przyrody, od krokodyli i małp do wielorybów i delfinów.

Kostaryka znana jest z wielkiej gościnności. Od ponad 50 lat Kostaryka nie posiada własnej armii i, w przeciwieństwie do wielu państw sąsiednich, dba o trwały pokój i stabilność. Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem stażu lub wolontariatu w tym kraju Ameryki Środkowej, jeśli planujesz swój urlopu, wakacje, chcesz odpocząć od pracy lub nauki, jeśli masz co najmniej miesiąc czasu i jeśli ukończyłeś 16 lat, nasze projekty są dla Ciebie otwarte.

Projects Abroad na Kostaryce organizuje projekty w różnych dziedzinach: ochrona środowiska, edukacja, sport, misje humanitarne oraz staże dziennikarskie, a także kursy języka hiszpańskiego.

Costa Rican students with a Projects Abroad volunteer.

Siedziba Projects Abroad znajduje się w Liberii, cichym miasteczku w północno-zachodniej prowincji Guanacaste. Jest ono położone cztery godziny drogi samochodem od stolicy San José i zaledwie dwie godziny od granicy z Nikaraguą oraz mniej niż godzinę drogi od pięknych plaż Pacyfiku. W Liberii wolontariusze są zakwaterowani w komfortowych domach miejscowych rodzin. Miasto jest spokojne, a życie rozgrywa się tu głównie pomiędzy placem głównym, a deptakiem, wzdłuż którego rozpościerają się palmy kokosowe.

Co warto zwiedzić w Kostaryce?

Mountain in the middle of the jungle in Costa Rica, Central America

W Kostaryce nigdzie nie jest daleko od morza. W wolnym czasie masz okazję do kąpieli, opalania się, surfingu lub nurkowania na wybrzeżu Pacyfiku lub wybrzeżu Karaibów! Przy odrobinie energii możesz przejść po wulkanicznych szlakach, podziwiając krajobrazy lub skorzystać z dobrze zorganizowanego transportu do zwiedzania okolicy i tryskającej życiem stolicy kraju. W San Jose znajduje się wiele tętniących życiem placów otoczonych przez kolorowe kolonialne budynki, muzea i restauracje. Zrelaksowany styl życia w Kostaryce jest zaraźliwy i łatwo się do niego przyzwyczaić.

Nasze projekty w Kostaryce

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Kostaryce

Grupowy wolontariat dla dzieci w Kostaryce

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲