You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Kenii?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Nairobi (NBO)

Po przybyciu na lotnisko, szukaj osoby, która trzymać będzie kartkę z logotypem Projects Abroad. Wraz z nią udasz się w podróż busem do Nanyuki, gdzie następnie udasz się do domu rodziny goszczącej Cię w Kenii.

Jeśli przybyłeś na lotnisko późną porą, zatrzymasz się na noc w hostelu w Nairobi, a z rana wyruszysz do Nanyuki. Podróż trwa od trzech do czterech godzin.

Zapoznanie i aklimatyzacja

Female American Volunteer Meets her Host Family in Nakuru, Kenya

Każdy przybywający do Kenii musi uiścić opłatę za przekroczenie granic kraju. Aktualnie, miesięczna opłata wynosi 145 USD – miej to na uwadze, jeśli planujesz dłuższy pobyt! Każde kolejne przedłużenie to koszt 145 USD. Pomożemy Ci w procedurach uiszczania opłaty, ale zwróć uwagę przed wylotem, że kwota ta nie jest wliczona w koszta projektu!

Zależnie od czasu przybycia do Nanyuki, objazdową wyprawę po okolicy możesz zacząć tego samego dnia lub rano dnia następnego. Pokażemy Ci drogę do naszego biura, gdzie zapoznasz się z procedurami bezpieczeństwa i dowiesz się, jakich zachowań unikać przez wzgląd na różnice kulturowe.

W następującym dniu roboczym po Twoim przyjeździe zapoznasz się z naszym lokalnym personelem. Spędzisz dzień na objazdowej wycieczce po mieście, poznając lokalizację istotnych punktów, takich jak banki, kantory walutowe, kafejki internetowe czy szpitale. Poznasz także dogodne trasy, dzięki którym dostaniesz się do naszego biura i do miejsca, w którym odbywać będziesz praktykę pieszo lub komunikacją miejską. Biorąc udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Jeśli przybędziesz do Kenii w czasie weekendu, wycieczkę zapoznawczą odbędziesz w poniedziałek, ponieważ banki i urzędy pocztowe nie są czynne w czasie dni wolnych od pracy (niektóre są czynne w soboty do południa).

Jako wolontariusz zatrzymasz się na czas trwania projektu w domu jednej z rodzin, z którą współpracujemy. Jest spora szansa, że jednocześnie gościć będzie ona więcej niż jednego wolontariusza.

W czasie wolnym masz niebywałą okazję obejrzeć słynne krajobrazy i dziką przyrodę, takie jak Ol Pajeta, podnóże Góry Kenya i sawanny Maasai Mara.

Wolontariat w Kenii: Projekty z zakresu ochrony środowiska

Giraffes grazing in a field in Kenya

Jeśli wybrałeś projekt z zakresu ochrony środowiska, zabierzemy Cię z lotniska w Nairobi prosto do Parku Narodowego Soysambu. Zależnie od chwili przybycia, możesz przenocować w hotelu i odbyć podróż rano dnia następnego, jeśli przylot miał miejsce w nocy.

Jeśli chcesz opuścić teren rezerwatu w weekend, jeden z pracowników Projects Abroad odeskortuje Cię do głównej drogi w sobotę i odbierze w niedzielne popołudnie.

Każdy wolontariusz odbywający jakikolwiek projekt na terenie Kenii może spędzić tydzień po zakończeniu swojego głównego projektu poświęcając się projektowi z zakresu ochrony środowiska. By zdobyć więcej informacji, odwiedź stronę projektu. Odwiedź także specjalną zakładkę z informacjami, by dowiedzieć się więcej o możliwości łączenia projektów i ich lokalizacji.