You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Praktyka dla studentów Farmacji w Kenii

Start
  • Lokacja: Nanyuki, Laikipia
  • Cel: Praktyka u boku doświadczonego farmaceuty w szpitalu lub centrum zdrowia oraz pomoc lokalnej społeczności
  • Wymagania: Student kierunku Farmacja
  • Typ placówki: Szpital lub centrum zdrowia
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące

Wolontariuszka z projektu Farmacji bada lokalną dziewczynkę.

Braki kadrowe, niska płaca i duża liczba pacjentów. Tak wygląda rzeczywistość w szpitalach, z którą muszą zmagać się lekarze, w tym farmaceuci, w Kenii. Wybierając praktykę farmaceutyczną w Kenii, nie tylko zdobędziesz cenne doświadczenie praktyczne, ale także zobaczysz, jak wygląda praca w takich warunkach na co dzień.

Twoja wiedza i umiejętności, ale także i cierpliwość, będą nieocenioną pomocą dla miejscowego personelu. U ich boku będziesz pomagać potrzebującym, przepisując właściwe leki i pomagając w sytuacjach, kiedy pracowników jest niewielu, zaś potrzebujących – odwrotnie.

W czasie trwania praktyki będziesz:

  • przygotowywał leki według wytycznych farmaceutów
  • pomagał w pakowaniu i etykietowaniu lekarstw
  • pomagał utrzymywać czyste i sterylne warunki pracy, postępując zgodnie z procedurami obowiązującymi w szpitalu
  • pomagał innym farmaceutom w codziennej pracy
  • doradzał pacjentom i planował ich terapię

Będziesz miał także szansę podzielenia się najnowszymi informacjami z Twoimi opiekunami – nowinki medyczne mogły nie dotrzeć jeszcze do Kenii, kiedy Ty słyszałeś o nich w Polsce!

Dzięki Twojej pomocy pracownicy szpitali będą mogli poświęcić więcej czasu swoim pacjentom, a Ty poznasz wielu ludzi, z różnych środowisk i o różnych profilach społecznych, którzy wszyscy potrzebują tych samych leków na dotykające ich dolegliwości.

Projekty objazdowe w Kenii

Wszyscy praktykanci prócz pracy w szpitalu uczestniczą także w projektach objazdowych, realizowanych w zależności od tematyki projektu, co tydzień lub co miesiąc. Dzięki temu będziesz mógł spędzić więcej czasu wśród mieszkańców Kenii i zobaczyć na własne oczy warunki, w których żyją. Zrozumiesz, z jakimi problemami i trudnościami zmagają się na co dzień. Wielu z nich odczuje poprawę po zażyciu skomponowanych przez Ciebie leków.

Większość uczelni ma określone daty, w których musisz określić miejsce odbywania praktyki. Jeśli uczelnia potrzebuje informacji o klinice, szpitalu lub ośrodku, do którego się udajesz, lub potrzebuje jakichkolwiek innych informacji, sugerujemy aplikować możliwie wcześnie, przynajmniej na miesiąc przed upływem czasu. Dzięki temu będziemy w stanie zebrać potrzebne materiały i informacje i pomóc Ci, będąc pewni, że zdążymy ze wszystkim na czas.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲