You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Kenii z Projects Abroad

Start
Map of Nakuru, Kenya where volunteers live and work
Volunteer Kenya Two giraffes grazing in a field in Kenya A staff member at the Conservation project surveys the Kenyan landscape Two zebras at a park in Kenya A group of Conservation volunteers observe a wild giraffe in Kenya
« »
  • Lokalizacja: Nanyuki
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język angielski, język swahili
Informacje o kraju

Kenia to czarujący kraj w Afryce Wschodniej położony wzdłuż równika. Dzięki różnorodności przyrody, krajobrazów i kultur Kenia jest idealnym miejscem na wolontariat.

Nasze lokalne biuro znajduje się w mieście Nakuru oddalonym 160 km na północny zachód od Nairobi. Chociaż Nakuru to jedno z najszybciej rozwijających się miast Afryki Wschodniej, udało mu się zachować przyjazny klimat, dzięki czemu miejsce to cieszy się ogromną popularnością wśród podróżników.

Wszyscy wolontariusze zakwaterowani są u miejscowych rodzin goszczących, dzięki czemu mogą poznawać Kenię z perspektywy jej mieszkańców – sam zobaczysz, jak różny jest ten świat od tego, który doświadcza bogaty turysta-uczestnik safari zakwaterowany w luksusowym hotelu.

Volunteers hard at work on a building site in Kenya

Największą sławę Kenii przyniosły okazałe parki narodowe, lasy tropikalne, oszałamiające krajobrazy górskie i kultury plemienne. Jednym z miejsc, gdzie można doświadczyć wszystkich tych elementów jest właśnie Nakuru. Znajduje się tutaj Park Narodowy Nakuru oraz zapierające dech w piersiach jezioro Nakuru. Przepych naturalnego piękna tych obszarów przyciąga także dzikie zwierzęta, w tym także flamingi, które gromadzą się nad brzegami jeziora Nakuru.

Co warto zwiedzić w Kenii?

Kenia zasłynęła dzięki safari. Od wieków przyciąga odkrywców, podróżników i poszukiwaczy przygód. Kenijskie piękno i wolność, którym turyści wprost nie mogą się oprzeć, rozciąga się od piaszczystych plaż i raf koralowych Oceanu Indyjskiego przez ośnieżony szczyt góry Kenia aż po dzikie, bezkresne pustynie na północy.

A Jeep conducts a game drive in a park in Kenya

Po ukończeniu wolontariatu kraj oferuje niezliczone możliwości podróżowania i odkrywania. Nasza baza w Nakuru leży w samym sercu Wielkich Rowów Afrykańskich, dlatego koniecznie należy odwiedzić Jezioro Nakuru i gromadzące się tam flamingi. Ponadto zachęcamy do wyprawy do Krateru Menengai, drugiego największego krateru wulkanu na świecie. Oprócz tego warto odwiedzić tryskające energią Nairobi, gdzie rozkwit i współczesność wspaniale łączą się z dziką przyrodą stanowiącą istotę Kenii. Nairobi posiada jedyny miejski park narodowy na świecie zaledwie 20 minut drogi od centrum miasta, gdzie nosorożce, bawoły i inne dzikie zwierzęta cieszą się wolnością.

Wszyscy wolontariusze udający się do Kenii muszą ubiegać się o urzędowe pozwolenie wolontaryjne, które wydawane jest na miejscu po przyjeździe. Koszt uzyskania pozwolenia to $145 miesięcznie. Koszt uzyskania pozwolenia nie jest wliczony w opłatę organizacyjną.

Nasze projekty w Kenii

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Kenii

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲