You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Kambodży?

Procedury przyjazdowe

Większość wolontariuszy przylatujących do Kambodży ląduje na lotnisku w Phnom Penh. Po ukończeniu odprawy i odebraniu bagażu, udaj się w kierunku obszaru lotniska, a którym czekają osoby odbierające gości. Będzie tam czekać na Ciebie pracownik Projects Abroad.

Female volunteers from different countries pose together in their shared apartment in Cambodia

Możesz też wybrać lot kończący się lądowaniem w Siem Reap. Związane to będzie jednak z dodatkową opłatą w związku z koniecznością zorganizowania odbioru z bardziej oddalonego od biura lotniska.

Zależnie od pory, w której przybędziesz do Kambodży, możesz prosto z lotniska udać się do naszego biura lub do miejsca, w którym będziesz mieszkać w czasie Twojego pobytu. Po tym, jak odwiedzisz nasze biuro pierwszego lub drugiego dnia, zapoznasz się z poradami dotyczącymi zachowań, których należy unikać, wynikającymi z odmienności lokalnej kultury, a później udasz się z nami w wycieczkę po mieście. Będziesz mieć wtedy także okazję, by poznać innych wolontariuszy.

Wolontariusze biorący udział w projektach związanych z ochroną przyrody nocują w Phnom Penh pierwszego dnia po przylocie, a dopiero rankiem kolejnego wyruszają w podróż na wyspę Koh Sdach przy pomocy busa. Nie musisz się przejmować rezerwowaniem miejsca ani zakupem biletów, zorganizujemy to jeszcze przed Twoim przybyciem. Nasz pracownik odbierze Cię także na przystanku docelowym położonym w nadmorskim Poy Japon, z którego udasz się motorówką na wyspę Koh Sdach. Przygotuj się na długą, siedmio- lub nawet ośmiogodzinną podróż busem. Dotarcie z kolei przy pomocy motorówki na wyspę to kwestia dosłownie pięciu minut.

Zapoznanie i aklimatyzacja

Volunteers on a boat in Cambodia

Będąc w Phnom Penh, z naszym pracownikiem jako przewodnikiem, zobaczysz kluczowe atrakcje turystyczne miasta, obejrzysz lokalne muzea i usłyszysz nieco o historii Kambodży. Prócz tego dowiesz się, jak korzystać z lokalnego transportu publicznego. Poznasz dzięki temu dogodne sposoby na dostanie się do naszego biura, miejsca, w którym będziesz pracował oraz domu, w którym będziesz spać.

Kolejnego dnia zabierzemy Cię do miejsca, w którym spędzisz czas realizując wybrany przez siebie projekt. Wraz ze swoim przełożonym ustalicie grafik i zaplanujecie wspólnie Twój plan pracy. Nie obawiaj się pytać. Formalnie zaczynasz wolontariat od następnego dnia, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zacząć działać już od razu po spotkaniu zapoznawczym. Większość lokalizacji projektów jest łatwo dostępna przy wykorzystaniu miejskiej komunikacji lub taksówki. Pamiętaj, że jeżeli bierzesz udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Tego wieczora będziesz mieć możliwość, by zintegrować się wspólnie z innymi wolontariuszami mieszkającymi z Tobą w dzielonym apartamencie, zadzwonić do domu lob po prostu odpocząć. Będziesz mieć też okazję skosztować przyrządzonego przez nasze doskonałe kucharki tradycyjnego, khmerskiego posiłku. To bardzo otwarte i serdeczne kobiety, z którymi szybko złapiesz wspólny język. Być może nauczysz się od nich także podstawowych zwrotów w lokalnym języku.

Jeśli bierzesz udział w projektach z zakresu ochrony środowiska, procedurami zapoznawczymi zajmiemy się, gdy będziesz już na miejscu.

Dla wszystkich wolontariuszy realizujących projekty w Kambodży umożliwiliśmy lepsze poznanie kultury i historii mieszkańców tego kraju poprzez możliwość zrealizowania po zakończeniu głównego projektu także dodatkowego tygodnia w ramach projektu z zakresu kultury Khmerów. Odwiedź jego stronę, by dowiedzieć się więcej, a także specjalną zakładkę z informacjami, by dowiedzieć się więcej o możliwości łączenia projektów i ich lokalizacji.