You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat na Jamajce z Projects Abroad

Start
Map of the Projects Abroad volunteer project placement in Mandeville, Jamaica
Volunteer Jamaica Baskets of fresh fruit and vegetables for sale in a local Jamaican market Care volunteers helping to serve breakfast to children at the Anna Miller Basic School during a nutrition outreach Volunteers paint the Bryce Primary School toilet facility Scenic shot of Jamaican seaside
« »
  • Lokalizacja: Mandeville, St Elizabeth
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język patois, język angielski
Informacje o kraju

A Jamaican child spends time with a Projects Abroad volunteer.

Jamajka jest trzecią co do wielkości wyspą na Karaibach. Ten kraj Wielkich Antyli słynie z bajecznych plaż, turkusowych wód i romantycznych zachodów słońca. Turystyka jest dziś ważnym źródłem dochodów dla wyspy, a nasze projekty to wyjątkowa okazja, by zrobić coś dobrego i jednocześnie poznać aspekty życia wyspy, często nie odkryte przez zwykłych turystów. Największą wartością Jamajki są jej mieszkańcy, w większości potomkowie przybyszów z Afryki: zrelaksowani, uśmiechnięci i przyjaźni. Bogate kulturowo i historycznie dziedzictwo powoduje, że na Jamajce można odkryć ekscytującą mieszankę stylów. Jaki jest lepszy sposób na poznanie kraju Bob Marleya i Usain Bolt niż udanie się tam i dzielenie urokami życia codziennego z miejscową rodziną.

 

Biuro Projects Abroad znajduje się w mieście Mandeville, które jest oddalone około 100 km. od Kingston. Daje to możliwość poznania atrakcji Jamajki z dala od turystycznych szlaków. Niektóre projekty odbywają się w St Elizabeth, która leży około czterdziestu pięciu minut od Mandeville i gdzie wolontariusze mogą wnieść cenny wkład w gminach Accompong, Black River i Santa Cruz.

Local school children in Jamaica pose for a picture outside of their volunteer project placement

Jeśli chcesz zostać na Jamajce dłużej niż 30 dni, procedura ubiegania się o wizę trwa zwykle około minimum trzech miesięcy od rejestracji. Spotkaliśmy się z przypadkami, że wydanie wizy przedłużało się do 4 miesięcy. Prosimy uwzględnić fakt, że Projects Abroad nie ma wpływu na czas trwania załatwiania formalności wizowych.

Po przyjeździe na projekt, jeden z naszych pracowników lokalnych oprowadzi Cię po okolicy i wprowadzi do nowego domu i miejsca pracy. Zwykle, miejscem zakwaterowania jest dom lokalnej rodziny w okolicach Mandeville. Niektórzy ochotnicy będą mieszkać w odległości kilku kroków spacerkiem od swojego projektu, podczas gdy inni będą zmuszeni dojeżdżać taksówkami na miejsce i z powrotem. W tym przypadku Projects Abroad pokryje połowę kosztów transportu, które zazwyczaj wynoszą mniej niż 10 dolarów dziennie.

Waterfall near the Projects Abroad volunteer placement in Jamaica

Co warto zwiedzić na Jamajce?

Jamajka jest pełna niesamowitych miejsc do zwiedzania, zarówno w weekendy jak i po ukończeniu uczestnictwa w projekcie. Mandeville ma łatwy dostęp do rzeki Milk Bath, źródła znanego z właściwości leczniczych. Atrakcją są piękne plaże i krystalicznie czyste morze oraz liczne rzeki i wodospady jak Eden Falls, gdzie można uprawiać rafting. Jamajka jest pełna ciekawych dźwięków i rytmów, z którymi zapewne zetkniesz się w czasie podróży, gdyż muzyka jest wszędzie. Wiele festiwali muzycznych odbywa się przez cały rok.

Nasze projekty na Jamajce

GRUPOWE WOLONTARIATY DLA MŁODZIEŻY DOSTĘPNE NA JAMAJCE

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲