You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Ghany?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Accra (ACC)

Female volunteer with her host family in Ghana

Większość wolontariuszy przybywa do Ghany popołudniem lub wieczorem, a pierwszym, co ich spotyka, jest podwyższony poziom wilgotności. Po przejściu odprawy i odebraniu bagażu możesz spodziewać się rewizji celnej, nawet jeśli nie deklarowałeś wcześniej wwożenia niczego, co może być uznane za podejrzane. Jest to rutynowa procedura w Ghanie, nie musisz się martwić na zapas, jeśli zostaniesz jej poddany.

Po zakończeniu odprawy, powita Cię tłum ludzi odbierających podróżnych z lotniska. Jedną z czekających osób będzie pracownik Projects Abroad, którego poznasz go łatwo po trzymanej karteczce z logotypem organizacji. Powita Cię używając Twojego pełnego imienia i nazwiska (nie idź nigdzie z kimś, kto nie będzie w stanie podać Ci tych danych!). Jeśli lokalizacją Twojego projektu jest Akra, z miejsca udasz się do domu goszczącej Cię rodziny. W przypadku, jeśli Twój projekt jest realizowany poza granicami miasta, przenocujesz w Akrze przed wybraniem się w dalszą podróż.

Jeśli przylot do Ghany nastąpi z rana, z miejsca udasz się do regionu, w którym odbywać się będzie projekt.

Goszczące rodziny współpracują z nami od lat. Warunki lokalowe u każdej z nich są różne, ale nie musisz obawiać się, że nie będą sprawdzone – dbamy za każdym razem o to, by były wysprzątane, bezpieczne i miały dostęp do bieżącej wody.

Zapoznanie i aklimatyzacja

Projects Abroad volunteers donate books upon introduction to local staff member at a school in Ghana

W następującym dniu roboczym po Twoim przyjeździe zapoznasz się z naszym lokalnym personelem. Spędzisz dzień na objazdowej wycieczce po mieście, poznając lokalizację istotnych punktów, takich jak banki, kantory walutowe, kafejki internetowe czy szpitale.

Następnego dnia zabierzemy Cię do miejsca, w którym odbywać będziesz swoją praktykę. Większość lokalizacji usytuowana jest niedaleko od miejsca, w którym będziesz mieszkał, więc dotarcie tam i z powrotem pieszo nie powinno stanowić wielkiego problemu. Przy odleglejszych lokalizacjach najlepszym środkiem lokomocji będzie taksówka lub miejski minibus, zwany tro-tro. Biorąc udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas. Zadbamy także o to, byś bez problemu był w stanie poznać drogę do i z miejsca pracy.

W Ghanie utrzymujemy trzy biura regionalne – w Akrze, Cape Coast i w Akuapem Hills. Dzięki temu nasi pracownicy są zawsze tam, gdzie Ty, niezależnie od miejsca, w którym odbywa się Twój wolontariat.

Na miejscu kontaktować się będziesz ze swoim koordynatorem regionalnym. Będzie w stanie udzielić Ci pełnej informacji o projekcie, rodzinie goszczącej i regionie. Możesz o każdej porze dnia i nocy zadzwonić, by uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytania lub problemy.