You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Ghanie z Projects Abroad

Start
Map of volunteer programs available in Ghana, Western Africa
Volunteer Ghana A volunteer reads a story to children at a Care placement Two Ghanaian students smile for the camera A Public Health intern treats a local during an outreach activity A young medical intern bandages a child’s wounds at an outreach in Ghana
« »
  • Lokalizacja: Accra, Akuapem Hills i Cape Coast
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język angielski, język twi
Informacje o kraju

Ghana to najpopularniejszy kierunek wśród uczestników naszych projektów. Jeździ tam również coraz więcej Polaków. Ghana jest kolorowa – to zdanie, które słyszymy najczęściej pytając naszych uczestników o ich wspomnienia z projektów w tym miejscu. To kraj gęstych lasów tropikalnych, rozległej sawanny na północy i spektakularnych plaż na południu. Oprócz wspaniałych krajobrazów Ghany wolontariusze z rozrzewnieniem wspominają otwartość jej mieszkańców, nie bez powodu uznawanych za jednych z najbardziej gościnnych i przyjaznych w Afryce. Ghana jest obecnie jest jednym z niewielu krajów na kontynencie, utrzymujących polityczną stabilność przy zachowaniu europejskich standardów demokracji. Największą grupą wyznaniową są protestanci, katolikiem jest przeciętnie co piąty obywatel kraju. Językiem urzędowym jest angielski, co znacznie ułatwia komunikację z jej mieszkańcami.

Główne biuro Projects Abroad znajduje się w Akrze – stolicy kraju. Działamy jednak również w innych regionach Ghany, między innymi w Cape Coast - mieście położonym nad morzem, będącym niegdyś centrum handlu niewolnikami oraz w wiejskim regionie Akuapem Hills.

Uczestnicy naszych projektów zakwaterowani są u lokalnych rodzin goszczących. To wyjątkowa okazja poznać kulturę danego kraju i ich zwyczaje oraz nieoceniona pomoc w nauce języka. Przed wyjazdem masz możliwość zapoznać się z informacjami na temat rodziny, u której zamieszkasz.  Osoby, u których mieszkają wolontariusze, są przedstawicielami wyższych warstw lokalnych społeczności, otwartymi i ciekawymi nieznanej im zachodniej kultury. Z pewnością będzie to dla Ciebie nowe i niezwykłe doświadczenie.

Co warto zwiedzić w Ghanie?

Ghana

Będąc w Ghanie warto odwiedzić piękne piaszczyste plaże nad Zatoką Gwinejską oraz wybrać się nad słynny wodospad Kintampo. Bardzo popularne wśród uczestników naszych projektów są wycieczki do Mole National Park, gdzie można obserwować wolno żyjące słonie. Ghana to także błękitne laguny u ujścia potężnej rzeki Wolta. Ciekawy miejscem jest także największe sztuczne jezioro na świecie o tej samej nazwie. Natura nie jest jedyną atrakcją egzotycznej Ghany. Zaliczają się do nich także zabytki architektury, jak np. twierdze i zamki wybudowane przez kolonialne potęgi, takie jak: Wielka Brytania, Portugalia, czy... Szwecja i Dania. Pod koniec pobytu w Ghanie wielu wolontariuszy, przy naszej pomocy,  organizuje podróż do Burkina Faso i Mali, w tym do legendarnego miasta Timbuktu, z niezwykłym meczetem Sankore. Zadowolenie naszych wolontariuszy z pobytu w Ghanie zdaje się być najlepszą reklamą tego miejsca.

Nasze projekty w Ghanie

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Ghanie

Grupowe wolontariaty dla studentów dostępne są w Ghanie

Grupowy wolontariat dla dzieci w Ghanie

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲