You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat na Filipiny?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Mactan-Cebu (CEB)

Projects Abroad host family in Cebu, Philippines

Gdy samolot wyląduje na płycie lotniska, pracownik Projects Abroad będzie już na Ciebie czekać. Rozpoznasz go po trzymanej kartce z logotypem organizacji.

Bogo, czyli miejscowość, w której odbywają się naszej projekty, położone jest o pół godziny drogi od Cebu. Jeśli Twój przylot nastąpi późno lub w nocy, przenocujemy Cię w hotelu położonym w pobliżu lotniska, a do Bogo udasz się rankiem następnego dnia. Jeśli przylecisz w czasie weekendu, poczekasz w hotelu do poniedziałku. Dopiero wtedy zacznie się Twoja przygoda na Filipinach. W tym czasie możesz poznać innych wolontariuszy już będących aktualnie na Filipinach. Oczywiście, będziesz mieć z nami kontakt przez cały czas.

Zapoznanie i aklimatyzacja

Volunteers in a group playing a game in the Philippines

Na początku odwiedzisz wraz z nami istotne lokalizacje w Bogo, w tym bank i urząd pocztowy; poznasz dzięki temu miasto oraz trasy, którymi będziesz się poruszać pomiędzy biurem Projects Abroad, miejscem, w którym zamieszkasz a miejscem realizacji projektu. Poznasz też lokalne procedury bezpieczeństwa i dowiesz się, jak działa lokalna komunikacja miejska. Jeśli zajdzie konieczność, możesz wymienić pieniądze i kupić telefon w lokalnej sieci. Jeżeli bierzesz udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Przedstawimy też Cię opiekunowi realizowanego przez Ciebie projektu i wszystkim osobom, z którymi w czasie pobytu na Filipinach będziesz współpracować. Możesz rozpocząć pracę od razu lub następnego dnia – wszystko zależy od Ciebie!