You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat na Filipinach z Projects Abroad

Start
Map of Projects Abroad office and volunteer placement in Cebu, Philippines
Volunteer Philippines Locals during the Sinulog festival in the Philippines, Asia A female volunteer teaches children about hygiene in the Philippines A group of Disaster Relief volunteers build a house in the Philippines A scenic photograph of a sunset in the Philippines
« »
  • Lokalizacja: Bogo City i San Remigo na wyspie Cebu
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język cebuano
Informacje o kraju

Wolontariaty i staże zawodowe na Filipinach są realizowane na wyspie Cebu, w San Remigo, małym i malowniczym, 58 tysięcznym mieście, oraz Bogo City, drugim co do wielkości mieście na Filipinach, bardzo kosmopolitycznym i tętniącym życiem. O ile jednak jego centrum rozwija się w dość szybkim tempie, o tyle pozostałe regiony, w szczególności zaś te zamieszkiwane przez biedotę i imigrantów, pozostają zaniedbane i zacofane. Miasto te jest miastem kontrastów, tradycyjne zakłady zajmujące się produkcją węgla sąsiadują tam z nowoczesnymi centrami handlowymi, kinami i barami utrzymanymi w iście amerykańskim stylu.

Locals perform at the Sinulog festival in the Philippines

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o historii Filipin, warto odwiedzić Fort San Pedro i Krzyż Magellana. Wpływy kultury hiszpańskiej są też dość silne odczuwalne w czasie ulicznych parad oraz regularnie organizowanych festiwali np. styczniowego, dziewięciodniowego Sinulog Festiwal, przypominającego nowoorleańskie święto Mardi Gras.

Co warto zwiedzić na Filipinach?

Piaszczyste plaże na północnym i południowym zachodzie wyspy Cebu to znakomite miejsce do relaksu. Na tych bardziej oddalonych, na wyspach Bantayan i Malapascua, są organizowane co weekend wycieczki.

Przed wszystkimi tymi, którzy dysponują trochę większą ilością wolnego czasu i mogą zostać na Filipinach dłużej niż dwa tygodnie, otwierają się praktycznie nieograniczone możliwości podróżowania po kraju. Jeśli chciałbyś zwiedzić wszystkie wyspy w tempie jedna wyspa na dzień, zajęłoby Ci to ponad 20 lat. Nasz lokalny personel doradzi Ci, jak zwiedzić jak najwięcej pięknych miejsc, w jak najkrótszym czasie. W położonym nieopodal Cebu City znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy, z którego możesz szybko dostać się do takich miejsc jak: Tajlandia, Wietnam czy Indonezja.

Nasze projekty na Filipinach

GRUPOWE WOLONTARIATY DLA MŁODZIEŻY DOSTĘPNE NA FILIPINACH

GRUPOWE WOLONTARIATY DLA STUDENTÓW DOSTĘPNE NA FILIPINACH

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲