You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat na Fidżi?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Nadi (NAN)

Projects Abroad volunteers wear traditional dress and celebrate a local holiday in Fiji

Lotnisko w Nadi położone jest zaledwie o kwadrans od centrum miasteczka. Większość przylotów obsługiwanych jest w godzinach porannych. Po opuszczeniu pokładu szykaj człowieka trzymającego kartkę z logotypem Projects Abroad – będzie to nasz pracownik czekający na Ciebie, z którym, przy pomocy taksówki, dostaniesz się do domu, w którym zatrzymasz się na czas trwania projektu na Fidżi. Zatrzymasz się tam na chwilę, by rozpakować się i odpocząć, po czym ruszysz znowu w towarzystwie naszego pracownika na wycieczkę po miasteczku.

Jeżeli wybierasz się na projekt związany z ochroną środowiska naturalnego w Pacific Harbor, wówczas, zależnie od pory przybycia, możesz spędzić pierwszą noc w domu lokalnej rodziny w Nandi przed wyruszeniem w dalszą drogę lub udać się w nią od razu. Udasz się w nią busem do Suvy, który zawiezie Cię prosto do Pacific Harbor.

Zapoznanie i aklimatyzacja

A scenic photograph of a boat on a lake at sunset in Fiji

Zależnie od czasu, w którym przybędziesz na wyspy, możesz odbyć swoją wycieczkę zapoznawczą tego samego lub kolejnego dnia. W Nadi odbierzemy Cię z domu goszczącej rodziny i zabierzemy do naszego biura, gdzie poznasz nasz lokalny personel i dowiesz się więcej o wyspach Fidżi. Po wizycie w biurze zabierzemy Cię na krótką wycieczkę po miasteczku. Pokażemy, gdzie możesz wymienić walutę, nadać paczkę, jak trafić do banku oraz gdzie kupić lokalną kartę SIM lub telefon. To także doskonała okazja, by poznać się z innymi wolontariuszami aktualnie przebywającymi na wyspie.

Następnego dnia trafisz w końcu do miejsca, w którym odbywać będziesz swój projekt. Do większości lokacji trafisz po krótkiej jeździe busem. Pokażemy Ci najdogodniejsze trasy i upewnimy się, że będziesz w stanie trafić tam samodzielnie kolejnego dnia. Po dotarciu na miejsce przedstawimy Cię twojemu opiekunowi, a razem ustalicie to, co czekać Cię będzie przez najbliższy czas i poznacie się bliżej.

Pamiętaj, że biorąc udział w naszym standardowym projekcie, nie musisz martwić się o koszta związane z transportem – zostaną one pokryte przez nas.

Rodziny goszczące Cię pod swoim dachem posługują się sprawnie językiem angielskim, a także swoim rodzimym językiem – Fidżi lub jego odmianą indyjską.

W Pacific Harbor, jeśli wybrałeś projekt z zakresu ochrony przyrody, zapoznasz się z miejscem oraz obowiązkami już pierwszego dnia po przybyciu.

Projects Abroad dysponuje biurem zarówno w Nadi jak i w Pacific Harbor, oba z nich łatwe do odnalezienia i łatwe do dostania się – krótka wycieczka busem pozwoli Ci szybko dojechać do każdego z nich. W Pacific Harbor biuro jest tą samą lokacją, w której obywać będziesz czynności związane z projektem. W obu biurach znajdziesz też materiały i literaturę pomocne w Twoich projektach oraz hotspot Wi-Fi.