Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z opieki nad dziećmi w Etiopii

Start
Ogólna opieka nad dziećmi

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

Volunteer doings arts & crafts with kids in a care center in Ethiopia, Africa

A Care volunteer at work in an orphanage in Ethiopia.

Wolontariaty związane z opieką nad dziećmi realizujemy w miejscowych świetlicach środowiskowych, centrach dziennej opieki dla dzieci ulicy oraz w przedszkolach i żłobkach. Ponad 70% populacji Etiopii żyje za mniej niż dolara dziennie - potrzeby tego kraju w zakresie opieki społecznej są więc ogromne. Rząd Etiopii nie do końca radzi sobie z tymi wyzwaniami, stąd zaangażowanie wolontariuszy jest szczególnie cenne. Uczestnicy projektów społecznych pracujący w świetlicach środowiskowych pomagają dzieciom w codziennych czynnościach takich jak ubieranie czy karmienie. Najwięcej czasu spędzają jednak na wspólnej zabawie tak ważnej w rozwoju małych dzieci. Zadaniem wolontariuszy jest stymulowanie rozwoju swoich podopiecznych oraz zapewnienie im niezbędnego ciepła i miłości.. Wszyscy wolontariusze biorący udział w projektach społecznych pracują pod kontrolą pracowników organizacji goszczących. Udział w takim projekcie jest wymagającym wyzwaniem, jednak daję olbrzymią dawkę satysfakcji. Pozwala także rozwinąć wiele pożądanych miękkich cech charakteru. Jeżeli interesuję Cię udział w projekcie społecznym to na życzenie prześlemy Ci listę placówek wraz z ich szczegółowym opisem.

Wolontariat w domu dziecka w Etiopii

Przez lata nasi wolontariusze opiekowali się wychowankami domów dziecka i domów opieki w Etiopii. Pomagali w poprawie warunków ich życia wspierając ich edukację i otaczając opieką. Nadszedł czas na zmiany. Zdecydowaliśmy o zaprzestaniu współpracy z domami dziecka i skupieniu wysiłku naszych wolontariuszy na pracy w świetlicach środowiskowych. Podjęliśmy tą decyzję w przeświadczeniu, że dla dzieci, z którymi pracujemy najlepsze są stabilne warunki rodzinne. Przeczytaj więcej naszym nowym podejściu do pracy z dziećmi.

Oznacza to, że wolontariusze zamiast pracować w domach dziecka, będą pomagać w miejscach takich jak świetlice środowiskowe, przedszkola i szkoły lub grupy wsparcia dla osób starszych, matek i niemowląt. Pomoże to nam budować silniejsze relacje z lokalnymi społecznościami – i co najważniejsze – pomagać rodzinom, być razem i rozwijać się.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲