Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Fizjoterapii w Etiopii

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Addis Ababa
  • Wymagania: Wymagana znajomość języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym. Musisz mieć ukończony 3 rok studiów kierunkowych
  • Instytucje: Katolicka organizacja charytatywna
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

Child practices assisted walking with volunteers on the Physical Therapy Project in Ethiopia

Czy wiesz, że Etiopia, obok Jamajki, jest jednym z najważniejszych miejsc dla Ruchu Rastafari? Według Boba Marleya to właśnie ona jest Ziemią Obiecaną, a jej cesarz - Haile Selassie I - jednym ze świętych. Selassie, nazywany "Małym Cesarzem", jest szczególną postacią w historii kraju. Relacje panujące na jego dworze opisał Ryszard Kapuściński w swoim najsłynniejszym reportażu pt. „Cesarz”. Polecamy tą lekturę każdemu, kto ma zamiar wybrać się w te rejony. A wybrać się tu warto, nie tylko po to by podziwiać wyjątkową przyrodę i ciekawa lokalną kulturę. Także po to, by zdobyć nową wiedzę w zakresie Fizjoterapii i poznać wolontariuszy z całego świata.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel. Zadba także o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem.

Twoje zadania na miejscu

Będziesz pracować w lokalnej katolickiej organizacji charytatywnej z siedzibą w Addis Abeba. Zajmuje się ona opieką fizjoterapeutyczną nad dziećmi. Do Twoich codziennych obowiązków będzie należeć pomoc fizjoterapeutyczna chorym w ich domach rodzinnych. Oprócz ćwiczeń wykonywanych w obecności Twojego opiekuna merytorycznego, czyli lokalnego fizjoterapeuty, Twoim zadaniem będzie także nauka najbliższych członków rodziny jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia z pacjentem. Popołudnia będą przeznaczone na współpracę z miejscowym personelem i przekazywanie im swoich umiejętności i wiedzy z zakresu fizjoterapii.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Fizjoterapii do Etiopii, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Ethiopia Medicine & Healthcare Management Plan

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲