You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Etiopii z Projects Abroad

Start

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

Map of volunteer project destination in Ethiopia, Africa
Volunteer Ethiopia Volunteers put together arts & crafts for a presentation for children A traditional Ethiopian ceremony A volunteer hugs a child at a care centre in Ethiopia Volunteer busy making coffee in Ethiopia, Africa
« »
  • Lokalizacja: Addis Ababa
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język amharski
Informacje o kraju

Etiopia jest wyjątkowym krajem na mapie Afryki, to bowiem kraj, z którego wywodzi się kawa, a ponadto Etiopia jest państwem o dwóch obliczach. Stolica to miasto na wskroś nowoczesne, a wsie zarazem wydają się przypominać typowe afrykańskie osady z opowiadań starych podróżników i filmów przygodowych. Co również warto zaznaczyć, Etopia to jedyny kraj afrykański zamieszkany w większości przez chrześcijan. 

Czy wiesz, że Etiopia, obok Jamajki, jest jednym z najważniejszych miejsc dla Ruchu Rastafari? Według Boba Marleya to właśnie ona jest Ziemią Obiecaną, a jej cesarz - Haile Selassie I - jednym ze świętych. Selassie, nazywany "Małym Cesarzem", jest szczególną postacią w historii kraju. Relacje panujące na jego dworze opisał Ryszard Kapuściński w swoim najsłynniejszym reportażu pt. „Cesarz”. Polecamy tą lekturę każdemu, kto ma zamiar wybrać się w te rejony.

Etiopia jest coraz popularniejszym celem podróży dla naszych uczestników. Co roku przyjeżdża tu około 300 wolontariuszy i stażystów.

Bazą Projects Abroad w Etiopii jest stolica kraju - Addis Ababa. To właśnie tam mieści się nasze lokalne biuro i realizowane są projekty. Addis Ababa to szybko rozwijające się miasto, w którym można odnaleźć namiastkę zarówno “starej”, jak i nowoczesnej Etiopii. Nie bez znaczenia jest fakt, iż leży ono w centralnej części kraju na wysokości 2400 m.n.p.m - dni są przez to gorące, a noce chłodne. To trzecia najwyżej położona stolica na świecie.

A group of Projects Abroad volunteers take a picture in Ethiopia, Africa

Uczestnicy naszych projektów zakwaterowani są u lokalnych rodzin. To wyjątkowa okazja poznać etiopską kulturę i zwyczaje oraz nieoceniona pomoc w nauce języka. Przed wyjazdem masz możliwiość zapoznać się z informacjami na temat rodziny, u której zamieszkasz. Osoby, które opiekują wolontariuszami, są przedstawicielami wyższych warstw lokalnych społeczności, otwartymi i ciekawymi nieznanej im zachodniej kultury. Z pewnością będzie to dla Ciebie nowe i niezwykłe doświadczenie.

Co warto zwiedzić w Etiopii?

Etiopia to ogromny kraj o wielkości porównywalnej do Francji i Hiszpanii razem wziętych. Turystów przyciąga jej różnorodność krajobrazów – od wiosek zamieszkanych przez miejscowe plemiona, wielokolorowe jeziora w dolinie Rift, po wielobarwne kościoły wykute w skałach wulkanicznych i ośnieżone szczyty gór Simien.

A farm in Ethiopia.

Podczas weekendów każdy uczestnik może odpocząć od swych codziennych obowiązków, zwiedzając stolicę kraju. Nie można się w niej nudzić! Addis Ababa jest przecież miastem pełnym kontrastów. Niech nie zdziwi Cię widok mnichów w charakterystycznych szatach śpieszących do swoich obowiązków tuż obok biznesmenów ubranych w garnitury najlepszych projektantów, nieporadnie próbujących ominąć tak często spotykane tu osły.

W wolnych chwilach warto wybrać się do Merkato - to jeden z najstarszych bazarów w Afryce i zawitać do Tej Beat - bardzo popularnego w tym regionie baru. Miłośnicy sztuki z pewnością nie omieszkają odwiedzić znajdujących się tu muzeów - według wielu najpiękniejszych na Czarnym Lądzie. Po dniu pełnym wrażeń wytchnienie odnajdziesz w lokalnych restauracjach, serwujących tradycyjne etiopskie dania. Każdy dzień w Etiopii będzie dla Ciebie wspaniałą przygodą! Dlatego nie zwlekaj. Wykorzystaj tę możliwość.

Nasze projekty w Etiopii

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲