You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat na Wyspach Galapagos (Ekwador) z Projects Abroad

Start
Map of the volunteer destination in the Galapagos Island of Ecuador, South America
Volunteer Ecuador Group of conservation volunteers in Galapagos while doing an ocean cleanup project Galapagos Tortoise breeding center on the Galapagos Islands Volunteers work at Highlands nursery A volunteers helps remove invasive plant life in Ecuador
« »
  • Lokalizacja: Wyspy Galapagos
  • Zakwaterowanie: Wspólne domy dla wolontariuszy / Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język hiszpański
Informacje o kraju

Wyspy Galapagos, gdzie mieści się biuro Projects Abroad, to jeden z najbardziej wyjątkowych archipelagów na ziemi. Wolontariat w tym miejscu pozwoli Ci doświadczyć unikalnego piękna natury, a także poznać życie lokalnej społeczność.

Projekty edukacyjne oraz społeczne realizowane są w mieście Puerto Baquerizo Moreno - stolicy regionu Wysp Galapagos usytuowanej na Wyspie San Cristobal. Wyspa San Cristobal to także miejsce projektu ochrony środowiska. Wyspy Galapagos to cud natury znany na całym świecie, a Ty jako wolontariusz będziesz mieć swój wkład w konserwację i ochronę tego niezwykłego wyspiarskiego ekosystemu.

Choć Ekwador to drugi najmniejszy kraj Ameryki Południowej, na jego niewielkim obszarze znajdziemy piękne wybrzeża pełne plaż, ośnieżone szczyty Andów, lasy tropikalne oraz niezwykłą różnorodność fauny i flory. Ekwador leży nad wybrzeżem Pacyfiku granicząc z Kolumbią od północy i Peru od wschodu. Wyspy Galapagos znajdują się na Pacyfiku na zachód od kontynentu, a ich mieszkańców wyróżnia się życzliwość i gościnność.

Co warto zwiedzić będąc na Wyspach Galapagos

Volunteers in Ecuador go for a hike.

Wyspy Galapagos maja bardzo wiele do zaoferowania każdemu turyście. Stąd, wszystkim uczestnikom naszych programów polecamy aktywne spędzanie każdej wolnej chwili. Warto poświęcić czas na odkrywanie Wysp Galapagos jedna po drugiej. W programie zwiedzania zwykle na pierwszym miejscu pojawia się Wyspa Santa Cruz – miejsce stacji badawczej Karola Darwina i olbrzymich żółwi. Ci z Was, których fascynuje podwodny świat i nurkowanie powinni odwiedzić wyspę San Cristobal będącą centrum tego sportu na archipelagu. Warto rozważyć także weekendową wycieczkę po kontynentalnej części Ekwadoru. To stosunkowo niewielkie Państwo, gdzie odległości między głównymi miastami i atrakcjami turystycznymi są niewielkie.

Sea lion on the Galapagos Islands, Ecuador.

Przede wszystkim polecamy wizytę w stolicy Ekwadoru – Quito, miasta pełnego małych ryneczków wypełnionych ręcznie tkanymi ubraniami i kocami, które znajduje się na Liście Światowych Zabytków UNESCO. Warto wybrać się także na najwyższy szczyt Ekwadoru - Chimborazo, który jest jednocześnie najbliższym słońca punktem na ziemi.

Nasze projekty w Ekwadorze

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Ekwadorze

Grupowe wolontariaty dla dorosłych dostępne są w Ekwadorze

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲