You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Chin?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Szanghaj (PVG) lub Chengdu (CTU)

*Przed udaniem się na wolontariat w Chinach miej na uwadze, że proces zdobywania wizy może być długą i nie zawsze zakończoną sukcesem procedurą. Może się zdarzyć, że wiza zostanie przyznana dopiero po planowanym terminie wyjazdu. W związku z tym sugerujemy, by osoby zainteresowane wolontariatem w Chinach zgłosiły nam taką chęć możliwie szybko (będziemy wtedy w stanie pomóc w procesie zdobywania wizy) oraz rezerwowały loty z możliwością zwrotu kosztu w przypadku anulowania. Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji.

A group of volunteers during leisure time in China,Asia

Projects Abroad realizuje projekty w dwóch regionach w Chinach – Szanghaju i Chengdu. Zależnie od lokalizacji projektu, możesz wylądować na lotnisku w jednym lub drugim mieście. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się przybyć, pracownik Projects Abroad będzie czekać na Ciebie na lotnisku.

Nasze biuro w Szanghaju zlokalizowane jest w dzielnicy biznesowej Pudong, położonej na prawym brzegu rzeki Huang Pu. To młoda, prężnie rozwijająca się dzielnica (jeszcze dziesięć lat temu były tu wyłącznie bagna!) w której siedziby otwiera wiele międzynarodowych firm. Na lewym brzegu rzeki zlokalizowanych jest wiele sklepów, marketów i restauracji.

Zapoznanie i aklimatyzacja

A group of Chinese children at one of our partner schools

Niezależnie od miasta, w którym odbywać się będzie Twój projekt, w dzień Twojego przybycia zabierzemy Cię w objazdową wycieczkę po mieście. Oprócz podziwiania widoków i historycznych lokacji nasz pracownik pokaże Ci szereg istotnych punktów w mieście, takich jak banki, kantory walutowe, kafejki internetowe oraz biuro Projects Abroad. Otrzymasz mapki, które pomogą Ci poruszać się zarówno po Szanghaju jak i Chengdu, a także numery telefonów do innych wolontariuszy aktualnie przebywających na naszych projektach. Być może będziesz mieć okazję, by spotkać się z niektórymi już pierwszego dnia.

Po Chengdu najwygodniej poruszać się przy pomocy busa, po Szanghaju zaś korzystając z metra, którego stacja jest 10 minut drogi od miejsca, w którym będziesz mieszkać. Jeżeli bierzesz udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Zobaczysz także, gdzie położone są najlepiej wyposażone sklepy, a także, jeśli masz ochotę, poznasz najlepsze kluby w mieście, gdzie możesz bawić się w czasie wolnym.

Następnego dnia udasz się w miejsce, w którym będziesz realizować wybrany projekt, gdzie poznasz się ze swoim koordynatorem.

Wolontariusze biorący udział w projektach na terenie Chin mieszkają w wynajętych mieszkaniach, najczęściej współdzieląc je z dwoma-czterema innymi wolontariuszami. Każde z mieszkań jest ogrzewane, ma zamontowaną klimatyzację, w pełni wyposażone łazienki i aneksy kuchenne. Ponadto, każde z nich jest dobrze wyposażone w sprzęty codziennego użytku i wykończone na wysokim standardzie. Zapewniamy wyżywienie wolontariuszom, doradzamy też korzystanie z lokalnych restauracji, by w pełni uczestniczyć w kulturowym aspekcie wyjazdu wolontaryjnego do Chin!