You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Botswanie z Projects Abroad

Start
Zachód słońca w Botswanie Lew występujący w rezerwacie w Botswanie.

Wolontariat w Botswanie z Projects Abroad jest idealny dla każdego kto chce zetknąć się z dziką przyrodą. Botswana znajduje się w południowej Afryce i posiada niesamowicie zróżnicowaną faunę i florę, w której występuje tzw. Wielka piątka (Słoń Afrykański, Czarny Nosorożec, Bawół Bukowy, Lew Afrykański i Afrykański Lampart) oraz starożytne drzewa Baobab. Znaczna część gruntów Botswany przeznaczona jest na ochronę dzikiej przyrody i siedlisk przyrodniczych tego kraju.

Wolontariusze mający przerwę na projekcie ochrony środowiska w Botswanie.

Wolontariat w Botswanie

W Botswanie projekt ochrony środowiska prowadzimy w rezerwacie Wild at Tuli który położony jest w krainie Niskiego Weldu. Rezerwat należy do Central Tuli Block znajdującego się w strefie peryferyjnej na wschodzie kraju wzdłuż granicy z RPA. Tuli Block jest słabo zaludniony ponieważ jego rozległe obszary zamieszkują dzikie zwierzęta żyjące na wolności. Miejsce stało się przystanią dla wszystkich zwierząt, które tamtędy przechodzą.

Informacje o Botswanie

Botswana jest śródlądowym krajem w Afryce południowej. Znajduje się pomiędzy Zimbabwe, RPA i Nambią. Krajobraz jest w dużej mierze ukształtowany przez pustynię Kalahari i Deltę Okavango, którą zamieszkuje wiele gatunków zwierząt.

Jednym z najlepszych sposobów na poznanie nowej kultury jest próbowanie lokalnej kuchni. Potrawy afrykańskie zazwyczaj składają się z kukurydzy i mięsa. Tradycyjnym daniem Botswany jest Saswaa, jest to gulasz mięsny podany na grubej warstwie papki kukurydzianej. Możesz również spróbować czegoś bardziej nietypowego jak np. robaki Mopani.

Wolontariusz identyfikuje słonie na projekcie ochrony środowiska w Botswanie.

Co warto zwiedzić będąc w Botswanie?

Botswana ma jeden z najbardziej unikalnych krajobrazów na świecie wciąż w dużej mierze nienaruszony przez ludzi. Odwiedź największą na świecie śródlądową deltę lub solnisko oraz podziwiaj dziewicze pustynie. Możesz łączyć te działania z wizytami w różnych rezerwatach przyrody w okolicy lub dołączać do innych wolontariuszy na dzikim safari. Możliwe jest też skorzystanie z relaksu na bezpiecznym kampingu pod gwiazdami, który umożliwia podziwianie księżycowych pełni i niesamowitych zachodów słońca, występujących jedynie w Botswanie.

NASZE PROJEKTY W BOTSWANIE:

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲