You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Boliwii?

Procedury przyjazdowe

Jeżeli jesteś zainteresowany wolontariatem w tym kraju, skontaktuj się z nami zanim złożysz aplikację

  • Lotnisko docelowe: Cochabamba (CBB)

Staff and Volunteers at the Projects Abroad in Cochabamba, Bolivia

Po przybyciu na lotnisko w Cochabambie, ukończywszy odprawę i odebrawszy bagaż, poszukaj osoby trzymającej kartkę z logotypem Projects Abroad. Nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem naszego pracownika na małym lotnisku.

Zapoznanie i aklimatyzacja

Po opuszczeniu lotniska lub kolejnego dnia z rana (zależnie od czasu, w którym przybędziesz) nasz pracownik zabierze Cię w podróż po mieście, w czasie której odwiedzisz punkty, które mogą być Ci przydatne w czasie trwania projektu, takie jak internetowe kafejki czy szpitale. Pomoże Ci też kupić telefon w lokalnej sieci lub kartę SIM. Wskaże także lokalizację biura Projects Abroad oraz pokaże, którymi liniami autobusów możesz się do niego dostać oraz gdzie znaleźć postoje taksówek.

Po wizycie w biurze odwiedzisz po raz pierwszy rodzinę, u której się zatrzymasz. Kolejnego dnia zostaniesz przedstawiony koordynatorowi projektu oraz Twoim przełożonym w miejscu, w którym odbywać będziesz wolontariat. Razem ustalicie grafik i szczegóły. Zazwyczaj dotarcie do pracy nie będzie wymagało więcej czasu niż dziesięciominutowa jazda busem. Jeżeli bierzesz udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Jeżeli na miejscu będziesz mieć jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości, nasz boliwijski personel jest dostępny dla Ciebie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W każdej chwili w ciągu dnia możesz też odwiedzić nasze biuro.