You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Boliwii?

Procedury przyjazdowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Lotnisko docelowe: Cochabamba (CBB)

Staff and Volunteers at the Projects Abroad in Cochabamba, Bolivia

Po przybyciu na lotnisko w Cochabambie, ukończywszy odprawę i odebrawszy bagaż, poszukaj osoby trzymającej kartkę z logotypem Projects Abroad. Nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem naszego pracownika na małym lotnisku.

Zapoznanie i aklimatyzacja

Po opuszczeniu lotniska lub kolejnego dnia z rana (zależnie od czasu, w którym przybędziesz) nasz pracownik zabierze Cię w podróż po mieście, w czasie której odwiedzisz punkty, które mogą być Ci przydatne w czasie trwania projektu, takie jak internetowe kafejki czy szpitale. Pomoże Ci też kupić telefon w lokalnej sieci lub kartę SIM. Wskaże także lokalizację biura Projects Abroad oraz pokaże, którymi liniami autobusów możesz się do niego dostać oraz gdzie znaleźć postoje taksówek.

Po wizycie w biurze odwiedzisz po raz pierwszy rodzinę, u której się zatrzymasz. Kolejnego dnia zostaniesz przedstawiony koordynatorowi projektu oraz Twoim przełożonym w miejscu, w którym odbywać będziesz wolontariat. Razem ustalicie grafik i szczegóły. Zazwyczaj dotarcie do pracy nie będzie wymagało więcej czasu niż dziesięciominutowa jazda busem. Jeżeli bierzesz udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Jeżeli na miejscu będziesz mieć jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości, nasz boliwijski personel jest dostępny dla Ciebie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W każdej chwili w ciągu dnia możesz też odwiedzić nasze biuro.