You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Boliwii z Projects Abroad

Start

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

Projects Abroad volunteer placement location in Cochabamba, Bolivia
Volunteer Bolivia A volunteer participates in a therapy session with a child at the Equine Therapy project in Bolivia Volunteer Animal Therapy in Bolivia with Projects Abroad Teaching in Bolivia Hanging out in Bolivia
« »
  • Lokalizacja: Cochabamba
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język hiszpański, keczua
Informacje o kraju

Boliwia jest jednym z najbiedniejszych pod względem ekonomicznym krajów w całej Ameryce Łacińskiej. Oprócz mniejszości miejskiej elity, większość Boliwijczyków to rolnicy, górnicy lub rzemieślnicy. Pomoc wolontariuszy jest tu szczególnie cenna. Istnieją możliwości praktyk w różnych dziedzinach, od nauczania i pracy w świetlicy środowiskowej, aż po staże w  dziennikarstwie i praktyki w służbie zdrowia.

Volunteer travelling on her free time during her project in Bolivia

Boliwia jest położona w samym sercu Ameryki Południowej i charakteryzuje się krajobrazem pełnym pięknym andyjskich szczytów, lasów tropikalnych, starych miast kolonialnych i jezior. Drogi Boliwii są często w opłakanym stanie, miedzy innymi dlatego wiele miejsc pozostaje nieodkrytych, z dala od popularnych szlaków turystycznych. Boliwia jest pełna wspaniałych atrakcji, lokalnych rynków i kolorowych wiosek. Oryginalna kultura jest mniej naznaczona wpływami krajów Ameryki Północnej i Europy niż w innych krajach Ameryki Południowej, dzięki temu jest zupełnie inna, ciekawsza.

Co warto zwiedzić w Boliwii?

Local girl selling artisan goods on the street in Cochabamba, Bolivia

Biuro Projects Abroad ma siedzibę w Cochabambie, tętniącym życiem mieście uniwersyteckim ze wspaniałym klimatem. Cochabamba znajduje się w górzystym regionie w centrum kraju, jest usytuowana 2500m nad poziomem morza i cieszy się ciepłymi dniami i chłodnymi, przyjemnymi nocami. To kosmopolityczne miasto jest wielką atrakcją dla studentów z całej Ameryki Południowej. Miejscowa ludność mówi językiem ojczystym Quechua oraz hiszpańskim. Wolontariusze i praktykanci mieszkają u lokalnych rodzin, gdzie mogą ćwiczyć swój hiszpański i poznawać kulturę tego kraju. Mają oni również zapewnioną opiekę ze strony naszych pracowników przez 24 godziny na dobę, którzy są dostępni w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości. W wolnym czasie można wybrać się do pobliskiego Parku Narodowego Toro, aby podziwiać wspaniałe krajobrazy, wodospady, jaskinie i tropy dinozaurów. Można udać się na trekking w Andach lub odpocząć na brzegu jeziora Titicaca. Szczególnie popularne jest odwiedzanie słonych jezior i pustyń solnych oraz odkrywanie dzikiej flory i fauny w dżungli amazońskiej.

Nasze projekty w Boliwii

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Boliwii

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲