You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Belize z Projects Abroad

Start
Volunteer Belize
Volunteer Belize A woman helps children with an educational activity in Belize. Scientists from our partner organization collect data out at sea in Belize. A volunteer diver helps clear the reef of rubbish while on a dive in Belize. A young girl at the community outreach program in Placencia, Belize
« »
  • Lokalizacja: San Pedro, Placencia
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące, pensjonaty
  • Język lokalny: Język hiszpański, angielski i kreolski
Informacje o kraju

Choć Belize to popularny cel wypraw turystycznych, kraj ten wciąż zmaga się z problemem nierówności społecznej – wśród biedniejszych warstw jest wiele rodzin, dzieci i osób chorych, które potrzebują pomocy, a które nie zawsze mogą liczyć na wsparcie. Dzięki Tobie ich los może się poprawić – czy to poprzez pomoc edukacyjną dla dzieci, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do nauki, czy to niosąc pomoc medyczną osobom, które jej potrzebują. Nie musisz mieć wcześniejszych doświadczeń – wystarczą szczere chęci, reszty dowiesz się już na miejscu!

Parade with a marching band in Belize

Nasze projekty w Belize mają miejsce w San Pedro - małej miejscowości na wyspie Ambergris Caye. Wyjątkiem jest wolontariat ochrony środowiska realizowany w Placencii, przybrzeżnym, położonym na półwyspie okalającym lagunę Morza Karaibskiego miasteczku mającym jedynie około 3500 mieszkańców! Zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin, dzięki czemu łatwo będzie Ci na czas pobytu wtopić się w lokalną, niewielką społeczność i poznać jej fascynującą kulturę i historię, sięgającą jeszcze czasów Majów – których to ruiny miast i świątyń są niedaleką, powszechną i zapierającą dech w piersiach atrakcją turystyczną! Gorąco zachęcamy do wybrania się w wolnym czasie wraz z innymi wolontariuszami do ich zwiedzenia. Belize przez długi czas było kolonią brytyjską, możesz więc spodziewać się na miejscu obcowania ze swoistą mieszanki wielu kultur, zarówno europejskich jak i rdzennych! Prócz atrakcji historycznych, Belize oferuje również wiele cudów natury – od wspaniałych krajobrazów i lasów równikowych, przez kompleksy jaskiń, po urokliwe, przybrzeżne wyspy, laguny i rafy koralowe – doskonałe do spędzania czasu nad, na i pod wodą!.

Nasze projekty w Belize

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Belize

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲