You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat sportowy w Argentynie

Start
  • Miasto: Cordoba
  • Wymagania: Znajomość języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym.
  • Instytucje: Kluby sportowe
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 3 tygodnie

Volunteer coaches sports to school children in Argentina

Obserwuj postępy swoich podopiecznych i wspieraj ich rozwój w trakcie trwania naszego projektu z zakresu Wychowania poprzez sport! Wybierając Argentynę jako swój cel, będziesz miał możliwość wspierać młodych entuzjastów sportu w kraju, w którym jest on niezwykle popularny, choć niejednokrotnie zaniedbywany z powodu braku środków.

Sprawdź się w roli trenera!

Nie musisz mieć wcześniejszych doświadczeń ani być mistrzem w wybranej przez Ciebie dziedzinie. Najważniejszym celem projektu jest, obok dbania o fizyczny rozwój dzieci, nauczenie ich współpracy i umiejętności działania w grupie. Przy pomocy prywatnego klubu sportowego, pomagać będziesz w organizowaniu zajęć dla dzieci w wieku 6-17 lat. Możesz także, przy pomocy działaczy inicjatyw społecznych, pomagać młodym rozwijać talenty w dziedzinach takich jak rugby czy hokej!

Twoje zadania

Niezależnie od dyscypliny, której będziesz uczyć, poznawać i polepszać będziesz podstawowe uwarunkowania fizyczne swoich uczniów. W grę wchodzą ćwiczenia i treningi – Twój opiekun pomoże Ci dobrać odpowiednie metody do potrzeb Twoich podopiecznych. W zależności od preferencji grup, z którymi będziesz pracować, możesz pomagać także w opracowywaniu strategii meczowych i doglądaniu rozgrywek treningowych.

Teach Sports in Argentina as a Projects Abroad Volunteer

Grupy składają się zazwyczaj z około 30 uczestników. To liczba, która pozwala na szerokie zróżnicowanie uczestników. Będziesz dzięki temu w stanie nauczyć się, jak podchodzić do każdego przypadku indywidualnie – każdy z Twoich podopiecznych ma inne predyspozycje i uwarunkowania. Od Ciebie będzie zależał ich dalszy rozwój i wykorzystanie ich dla dobra całej drużyny!

Miej na uwadze, że Twoje zagraniczne pochodzenie samo w sobie jest atrakcją. Nie bój się wykorzystać go, by zdobyć serca swoich podopiecznych!

Kluby sportowe w Argentynie są nieczynne w okresie od listopada do połowy marca, czasem wczesnego kwietnia. W tym okresie proponujemy zajęcia w szkołach, zwłaszcza zajęcia pływackie i piłkę nożną.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domu lokalnej rodzinny, dzięki czemu poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat do Argentyny, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲