You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Argentyny?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Cordoba(COR)

Projects Abroad volunteers and Argentinean children pose for a group photo

Lotnisko w Cordobie położone jest tylko pół godziny drogi od naszego biura. Po ukończeniu odprawy, poszukaj osoby trzymającej kartkę z logotypem Projects Abroad. Udacie się razem prosto do naszego biura, gdzie poznasz resztę naszych pracowników. Po krótkim zapoznaniu i przekazaniu informacji o tym, czego należy unikać na miejscu, zabierzemy Cię do domu goszczącej Cię rodziny. Zazwyczaj położony jest on bardzo blisko biura. Na miejscu poznasz wszystkich domowników i zjecie wspólnie posiłek. Większość rodzi, z którymi współpracujemy mieszka w Cordobie, ale niektóre z nich mają swoje domy w okolicznych miejscowościach takich Villa Allende, Rio Ceballos lub Unquillo. Są to malownicze miasteczka często odwiedzane w celach turystycznych, więc nie musisz obawiać się o trudności związane z transportem.

Zapoznanie i aklimatyzacja

Volunteers sit down for a meal with their local host family in Cordoba, Argentina

Następnego dnia z rana otrzymasz mapki okolicy oraz wyruszysz z nami w podróż po mieście, w czasie której odwiedzisz punkty, które mogą być Ci przydatne w czasie trwania projektu, takie jak internetowe kafejki czy szpitale. Pomoże Ci też kupić telefon w lokalnej sieci lub kartę SIM. Zobaczysz także, z których linii autobusów powinieneś korzystać oraz gdzie znaleźć postoje taksówek. Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie kupić najlepsze pamiątki, udać się na kolację lub po prostu, co warto odwiedzić, nie krępuj się i pytaj.

To także dobry czas, by poznać się z innymi wolontariuszami, którzy mieszkają nieopodal.

Kolejnego dnia zostaniesz przedstawiony koordynatorowi projektu oraz Twoim przełożonym w miejscu, w którym odbywać będziesz wolontariat. Razem ustalicie grafik i szczegóły. Zazwyczaj dotarcie do pracy nie będzie wymagało więcej czasu niż krótka jazda busem. Jeżeli bierzesz udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Większość mieszkańców posługiwać się będzie wyłącznie językiem hiszpańskim – to dobra okazja, by podszkolić się w jego używaniu! Niezależnie jednak od tego, czy będziecie mogli dojść do porozumienia, zobaczysz, jak otwarci i uczynni to ludzie!

Jeżeli na miejscu będziesz mieć jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości, nasz boliwijski personel jest dostępny dla Ciebie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W każdej chwili w ciągu dnia możesz też odwiedzić nasze biuro.