You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z praw człowieka w Argentynie

Start
Informacje podstawowe

Jeżeli żywo interesuje Cię problem łamania praw człowieka i chcesz nieść czynną pomoc marginalizowanych grupom, często należącym do tzw. grup ryzyka, nasz projekt w argentyńskiej Cordobie jest skierowany do Ciebie! Jeżeli jesteś działaczem organizacji, studentem prawa lub po prostu masz wiele empatii w stosunku do ludzi, których sytuacja jest gorsza niż innych, ten projekt jest skierowany do Ciebie! Spokojne, pełne szacunku do siebie społeczeństwo jest naszym celem, a dzięki Twojemu zaangażowaniu możemy wspólnie go osiągnąć!  

Projects Abroad Human Rights interns give their closing statements during a mock trial at their placement in Cordoba, Argentina.

Pomożemy Ci znaleźć optymalne dla Ciebie pod kątem Twoich zainteresowań i doświadczeń miejsce oraz projekty, którymi będziesz się zajmował. Możesz spodziewać się, że Twoja praca polegała będzie często na bezpośrednim kontakcie z ludźmi, o których prawa będziesz walczył, musisz być więc przygotowany na kontakt z osobami niepełnosprawnymi oraz ofiarami przemocy. Dla osób zainteresowanych prawnym aspektem walki o ochronę praw człowieka istnieje możliwość asystowania naszym prawnikom, udzielającym porad prawnych ofiarom przemocy domowej.

Do Twoich codziennych obowiązków należeć będzie: 

Projects Abroad Human Rights interns interviews a homeless man in order to try and help him get a pension and ID card.

  • Spotykanie się i rozmawianie z ofiarami przemocy, a także ze sprawcami takich czynów
  • Wyszukiwanie informacji i raportowanie
  • „Praca w terenie”, polegająca na odwiedzinach domów kobiet i dzieci będących ofiarami przemocy oraz siedzib organizacji pozarządowych
  • Przeprowadzanie akcji uświadamiających w lokalnych społecznościach
  • Uczestnictwo (oraz ich organizowanie) w konferencjach, warsztatach i debatach publicznych poświęconych tematyce łamania praw człowieka

Interns on the Human Rights project in Argentina work together in the office in Cordoba

Wiele ofiar przemocy nie jest świadoma praw, które im przysługują – do Twoich zadań należeć będzie ich skuteczne uświadomienie. Akcje terenowe i objazdowe, które organizujemy, będą do tego znakomitą okazją. Do Twoich obowiązków może należeć także lokalizowanie i monitorowanie społeczności, które potrzebują tego typu akcji. Dzięki skutecznemu monitorowaniu będzie możliwe też sprawdzenie, jak z upływem czasu zmienia się sytuacja osób dotkniętych przemocą i czy działania przeprowadzane przez organizacje spotykają się z sukcesem.

Nie mniej ważne jest spotykanie się i pomoc z ofiarami, które bezpośrednio zgłoszą się do naszych placówek. W takich przypadkach jak najbardziej bezpośrednia i spersonalizowana pomoc takiej osobie jest naszym obowiązkiem. Dobrze byłoby więc, gdybyś potrafił porozumiewać się językiem hiszpańskim przynajmniej w stopniu pozwalającym na przeprowadzenie konwersacji z osobą poszkodowaną.

Możesz przystąpić do projektu na okres dwóch tygodni, jeśli nie jesteś w stanie udać się na niego na pełen okres czterech. Na miejscu zatrzymasz się w domu okolicznej rodziny – to doskonała okazja, by poznać od wewnątrz społeczność Cordoby i podszkolić się w używaniu języka hiszpańskiego.

Raporty miesięczne

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲