You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Argentynie

Start
Informacje podstawowe

Marzyłeś kiedyś o pracy lekarza, ale Twoja kariera poszła innymi torami? Być może nigdy nawet nie poszedłeś na studia medyczne, przez co na zawsze zamknąłeś sobie drogę do pracy w szpitalu? Nic bardziej mylnego! Nawet nie mając doświadczenia i edukacji medycznej jesteś w stanie pomagać chorym! Dzięki naszej praktyce medycznej w Argentynie każdy może przez pewien czas zostać lekarzem, niezależnie od swojej ścieżki edukacyjnej! Jedyny warunek, jaki musisz spełnić, to (prócz szczerej chęci niesienia pomocy potrzebującym) znajomość języka hiszpańskiego w stopniu umożliwiającym kontakt z pacjentami i personelem medycznym.

Wybierając Argentynę pomagać będziesz lekarzom w kilku ośrodkach w pobliżu i w samym Villa Alende, dzięki czemu zyskasz niepowtarzalną szansę przebywania i czynnego udziału w życiu na oddziałach takich jak:

Interns on the Medicine project in Argentina at their project placement

  • Dermatologia
  • Pediatria
  • Okulistyka
  • Kardiologia
  • Radiologia
  • Ginekologia
  • Położnictwo
  • Chirurgia urazowa

Na pewno zastanawiasz się, jak możesz pomóc w pracy szpitala nie mając za sobą odpowiednich doświadczeń. Będziesz miał szansę, by zobaczyć i samemu wziąć udział w czynnościach zazwyczaj zarezerwowanych tylko dla lekarzy i pielęgniarek, chociażby pomagając w codziennych kontrolach stanu pacjenta, diagnozowaniu nowoprzybyłych, a nawet pomaganiu przy niektórych zabiegach – jeśli wykażesz się zapałem, możesz mieć szansę wykonywać niektóre czynności samodzielnie! Nie do przecenienia jest też okazja do pogłębienia swojej wiedzy poprzez uczęszczanie na wykłady dla studentów medycyny! Z pewnością będziesz mieć też okazję, by wziąć udział w projektach edukacyjno-uświadamiających wśród lokalnych mieszkańców. Podczas trwania wolontariatu zamieszkasz u lokalnej rodziny. Nie będziesz z pewnością narzekać na nudę – na miejscu będą inni wolontariusze z całego świata, z którymi z pewnością warto poznać się bliżej. 

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarzązdania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲