You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Prawa człowieka w Argentynie
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 28 lipiec 2019 - 10 sierpień 2019

Jeżeli do Twoich pasji należą zagadnienia dotyczące praw człowieka, interesujesz się językiem hiszpańskim i w przyszłości zamierzasz studiować prawo lub poświęcić się działalności w dziedzinach mu pokrewnych, jest to projekt adresowany do Ciebie!

Projekt ten obejmuje kursy dotyczące nie tylko praw człowieka (skupiając się zwłaszcza na problemach praw człowieka w życiu codziennym), ale również historii i kultury Argentyny. Podczas zajęć wskazówek udzielać będzie Ci szereg działaczy społecznych oraz naszych prawników. Pracując z ludźmi wywodzącymi się z najbiedniejszych warstw społeczności w Cordobie, zobaczysz, jak wyglądają i z czego wynikają zjawiska takie jak ubóstwo, młodociana przestępczość czy ksenofobia.

Projects Abroad Human Rights volunteers consult with judges during a mock trial at their placement in Cordoba, Argentina.

Wolontariusze będą mieli okazję, pod nadzorem opiekunów, pomagać w pracy z takimi osobami, ucząc się, jak postępować m.in. z ofiarami łamania praw człowieka. Będziesz pracować z pokrzywdzonymi przez los dziećmi, uczestniczyć w projekcie dotyczącym wspierania bezdomnych mieszkańców Argentyny czy odwiedzać więzienie dla młodocianych przestępców La Perla, prowadząc dla nich zajęcia edukacyjne z zakresu przysługującym im praw.

Istotnym punktem naszego programu w Cordobie jest również intensywny kurs języka hiszpańskiego - znakomitą okazją do pogłębiania znajomości tego języka będą rozmowy z goszczącą Cię w czasie pobytu w Argentynie lokalną rodziną. Ich życie codzienne będzie dla Ciebie cennym źródłem informacji na temat argentyńskiej kultury i zwyczajów.

Podczas weekendu wolontariusze zwiedzić mogli będą urokliwe argentyńskie miasteczka jak słynne La Cumbrecita. Wielką atrakcją turystyczną z pewnością będzie dla Ciebie wizyta w domu należącym niegdyś do znanego na całym świecie rewolucjonisty - Che Guevary. Wolontariat w Argentynie, choć wymagający, przyniesie Ci wielką satysfakcję.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszym programem i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, zgłoś się do nas. Prześlemy Ci dokładny plan wolontariatu w Argentynie oraz pomożemy załatwić wszelkie formalności.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲